14.01.2019 Esmaspäev

MKM plaanib tööstuste digitaliseerimist toetada 1,2 miljoni euroga

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) valmistab praegu ette piloottehase meedet, millega toetatakse 1,2 miljoni euro ulatuses tööstusettevõtete digitaliseerimist ja automatiseerimist.

Meede avatakse tänavu suvel ning see kestab 2020. aasta lõpuni. 1,2 miljoni euro suuruse eelarvega meede on mõeldud nende tegevuste elluviimiseks, mis osutuvad vajalikuks vastavalt digitaliseerimise ja automatiseerimise meetme raamides koostatud ettevõtte digitaliseerimise teekaardile, ütles MKM-i avalike suhete nõunik Mihkel Loide BNS-ile.

Samas rõhutas ta seda, et ministeerium valmistab praegu antud meedet ette, mistõttu pole kõik detailid veel paigas ning need võivad muutuda.

MKM-i majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede on varasemalt öelnud, et riigil on tänavu IKT arenguprogrammist plaanis toetada piloottehaste meedet, kust saavad toetust kolm kuni neli tööstusettevõtet, mis on valmis läbi viima täielikku digitaliseerimist ja automatiseerimist.

"Eesmärgiks on tekitada Eestis pilootlahendusi, mis oleksid eeskujuks teistele valdkonna ettevõtetele ja mis aitaksid luua tööstusettevõtetes reaalseid toimivaid digitaalseid lahendusi," rääkis Reede.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference