12.10.2018 Reede

Uus riigihangete register toetab täielikku üleminekut e-riigihangetele

22. oktoobril alustab tööd uus riigihangete register, mis toetab täielikku e-hangetele üleminekut.

„Eesti on e-riigihangete korralduses esirinnas kogu Euroopa Liidus ning juba praegu tehakse üle 90% hangetest e-menetlusena registris. Täielikult e-riigihangetele üleminek aitab muuta hankekorraldust veelgi läbipaistvamaks ning parandada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ligipääsu riigihankelepingutele,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

„Uue riigihangete registri nutikad lahendused lihtsustavad registri kasutamist ja võimaldavad mugavamalt otsida huvipakkuvaid hankeid,“ lisas rahandusministeeriumi asekantsler Raigo Uukkivi. „Register on saanud värske sisu ja välimuse ning on nüüdsest mugav kasutada ka nutiseadmetes.“

„Tegu on suurepärase näitega uue põlvkonna e-riigi lahendusest, mis seab esikohale kasutuskogemuse, toetab täielikult digitaalset protsessi ja vahetab infot suure hulga registritega, lihtsustades kasutaja jaoks andmete sisestamist,“ sõnas Nortali arendusüksuse juht Eestis Ats Albre.
„Arendusprojektide oluliseks eduteguriks on alati olnud kvaliteetne hankemenetlus, mida on uues registris oluliselt mugavam läbi viia,“ nendib rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse (RMIT) direktori asetäitja arenduse valdkonnas Meelis Riimaa. „Riigihangete register on riiklikult olulise tähtsusega süsteem, mida külastatakse tööpäeviti keskmiselt 20 000 korda nii Eestist kui välismaalt.“

Uuenev riigihangete register pakub kaasaegset ja tõhusat töökeskkonda hankijatele riigihangete korraldamiseks ning pakkujatele uute pakkumisvõimaluste leidmiseks ja riigihangetel osalemiseks. Nüüd on oluliselt rohkem võimalusi otsida infot hangete, lepingute ja vaidlustuste kohta. Otsinguid saab salvestada, hankeid jagada ja e-postile teavitusi tellida. Suurim muudatus on üleminek tegevuspõhisele süsteemile, mis soodustab failipõhistelt hangetelt üleminekut andmepõhistele hangetele. Register pakub paindlikke ja innovaatilisi e-hanke lahendusi, nagu hankedokumentide kooskõlastamine, osade eriaegadel menetlemise võimalus, integreeritud hankepass või e-kataloog lepingute raames tellimiseks sarnaselt e-poele. 2019. aasta jooksul lisanduvad dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem, turu-uuringud ja hankeplaanid.

Täpsemalt 22. oktoobril jõustuvatest uuendustest ja pikemalt registri kasutamisvõimaluste kohta saab lugeda rahandusministeeriumi kodulehelt. Loe ka lühikokkuvõtet (KKK) ja vaata uue registri videotutvustust! Uuele registrile sujuvaks üleminekuks ei ole register kasutamiseks kättesaadav vahemikus neljapäev, 18.10.2018, kell 16:00 kuni pühapäev, 21.10.2018 (k.a).

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes