03.08.2015 Esmaspäev

Uuring: eurooplastele valmistab suurimat muret immigratsioon

Eurooplaste peamiseks mureks on immigratsioon, mis edestab majandust ja töötust, selgub Euroopa Komisjoni reedel avaldatud arvamusuuringust.
Uuring: eurooplastele valmistab suurimat muret immigratsioon
Uuring: eurooplastele valmistab suurimat muret immigratsioon Foto: Reuters

Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide elanike seas läbi viidud küsitlusest selgus, et 38 protsenti pidasid immigratsiooni teemaks, mis neile kõige suuremat muret valmistab.

"Immigratsioon on esikohal 20 EL-i liikmesriigis. Enim tunnevad selle pärast muret maltalased (65 protsenti) ja sakslased (55 protsenti)," öeldi uuringus. Itaalias asetasid inimesed immigratsiooni esimeseks 43 protsenti küsitletutest.

Majandus oli kõrgeimal kohal 27 protsendi ja töötus 24 protsendi respondentide seas.

"Ootused majandusele paranevad ning toetus eurole püsib stabiilne."

Möödunud novembris läbi viidud sarnases uuringus oli suurimateks muredeks majandus, töötus ja riigivõlad. Sestsaadik on esiplaanile tõusnud immigratsioon.

EL-is on suurenenud mure ka terrorismi pärast, mille asetasid esimeseks 17 protsenti vastanutest. Mullu novembris oli vastav näitaja 6 protsenti.

Itaalia, Kreeka ja Malta seisavad silmitsi pretsendenditu põgenike sissevooluga Aafrikast ja Lähis-Idast. Lisaks on viimati kajastatud sündmusi Prantsusmaal Calais', kus sajad migrandid üritavad minna läbi Eurotunneli Suurbritanniasse.

Küsitletutest 41 protsendil on Euroopa Liidust positiivne kuvand ning 19 protsendil negatiivne.

Küsitlus nimega Spring 2015 Standard Eurobarometer viidi läbi mais ning selleks intervjueeriti terves EL-is ja ühenduse kandidaatriikides üle 30 000 inimese.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes