05.06.2023 Esmaspäev

Uuring: eestlaste ootused pensioniea sissetulekutele ei vasta reaalsusele

Paljude eestlaste, lätlaste ja leedulaste ootused riiklikule pensionile on liiga suured ja vastuolus keskmise palga ning pensioni tegeliku suhtega, näitab värske uuring.

Pensionit, mis moodustab senisest sissetulekust 71–80%, mainiti uuringus kõige enam piisavaks nende inimeste poolt, kel on kõrgem haridus ja palk.
Pensionit, mis moodustab senisest sissetulekust 71–80%, mainiti uuringus kõige enam piisavaks nende inimeste poolt, kel on kõrgem haridus ja palk. Foto: pixabay

Luminori tellimusel Eestis, Lätis ja Leedus läbiviidud uuring näitas, et 10% eestlastest, 12% leedulastest ja tervelt 21% lätlastest soovib jääda pensionile suurema sissetulekuga kui nad praegu teenivad. 10% eestlastest ja lätlastest ning 18% leedulastest usub, et pensionil olles piisab majandusliku stabiilsuse tagamiseks 71–80% oma praegusest sissetulekust. Tervelt 39% eestlastest aga ei oska hinnata oma sissetulekuvajadust pensionieas.

Paraku on inimeste ootused oma pensioniea sissetulekutele reaalsusest kaugel,

nentis Luminori...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!