25.05.2022 Kolmapäev

Transpordiamet tahab teeäärsete parklate prügimajanduse anda KOV-idele

Transpordiameti vaates saab maanteede äärse jäätmekogumise korraldaja olla ainult kohalik omavalitsus ning tegi ettepaneku leida lahendused pikas perspektiivis teeäärsete parklate prügimajanduse üleandmiseks kohalikele omavalitsustele (KOV).

Transpordiamet ei ole veel otsustanud mis perioodiks prügikastid parklatesse jäävad ehk kas need on aastaringsed või hooajalised.
Transpordiamet ei ole veel otsustanud mis perioodiks prügikastid parklatesse jäävad ehk kas need on aastaringsed või hooajalised. Foto: pixabay

Seniks paigaldab transpordiamet maikuu jooksul teeäärsetesse valitud parklatesse uued prügikastid. Varasemalt on amet kolmel korral parklatesse prügikaste- ja konteinereid paigaldanud ja seejärel jälle eemaldanud, sest prügikastide kõrvale tuuakse kõikvõimalikke jäätmeid, sealhulgas aknaraame, wc-potte ning kilekotte vanade riietega, selgitas amet kirjas Eesti Linnade ja Valdade Liidule.

Uute prügikastide suurused saavad varieeruma vahemikus 140-660 liitrit ning on sõltuvuses sellest, kui tihti saab jäätmeveo ettevõte tühjendamist konkreetses asukohas pakkuda. Transpordiamet ei ole veel otsustanud mis perioodiks prügikastid parklatesse jäävad ehk kas need on aastaringsed või hooajalised. 

Teedeäärsed prügikastid kerkisid avalikuses teemaks eelmise aasta novembri lõpus, kui sai teatavaks, et valitsuse poolt ette nähtud riigiasutuste eelarvekärbete tõttu kaovad riigiteede äärest tualetid ja prügikastid, millega hoitakse kokku ligikaudu 700 000 eurot. 

Transpordiameti juht Kaido Padar ütles detsembris, et ameti majandamiskulude kärpega eemaldatakse maanteede kõrvalistest prügikonteineritest 63 ehk 10 protsenti, alles jäetakse 550. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!