14.09.2015 Esmaspäev

Tööd alustavad uued kaitseminister, tervise- ja tööminister ning ettevõtlusminister

Kaitseminister Hannes Hanso, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning ettevõtlusminister Liisa Oviir astusid täna ametisse ametivande andmisega Riigikogu ees.
Tööd alustavad uued kaitseminister, tervise- ja tööminister ning ettevõtlusminister
Tööd alustavad uued kaitseminister, tervise- ja tööminister ning ettevõtlusminister Foto: PM

"Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele," lugesid ministrid ette valitsusliikme ametivannet.

President Toomas Hendrik Ilves nimetas täna peaminister Taavi Rõivase ettepanekul kaitseministriks Hannes Hanso, tervise- ja tööministriks Jevgeni Ossinovski ning ettevõtlusministriks Liisa Oviiri. Seaduse kohaselt saab minister alustada oma tööülesannete täitmist peale Riigikogu ees ametivande andmist.

Ettevõtlusminister Urve Palo esitas peaminister Taavi Rõivasele tagasiastumispalve esmaspäeval, 31. augustil. Seoses Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse otsusega muuta erakonnale kuuluvate ministriportfellide jaotust, vabastas Vabariigi President täna lisaks Urve Palole ettevõtlusministri ametist ka Sven Mikseri ja Rannar Vassiljevi, vastavalt kaitseministri ning tervise- ja tööministri ametikohtadelt.

Enne kaitseministri ametisse asumist kuulus Hannes Hanso Riigikogu XIII koosseisu. Aastatel 2013 – 2015 oli ta Kuressaare linnapea ning aastatel 2011 - 2013 teadur Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuses.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski oli enne tervise- ja tööministri ametisse asumist aastatel 2014 – 2015 haridus- ja teadusministri ametikohal ning kuulus seejärel Riigikogu XIII kooseisu, kus ta oli kultuurikomisjoni liige. Aastatel 2011–2014 oli Ossinovski Riigikogu XII koosseisu liige. Ta oli Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liige.

Liisa Oviir oli enne ettevõtlusministri ametisse asumist aastatel 2008 – 2015 AS Eesti Energia juhtiv jurist. Aastatel 1998 – 2008 oli Oviir  AS Tallink Grupis juristi ametikohal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!