23.12.2014 Teisipäev

Terviseamet soovitab enne pühi ravimivarud üle vaadata

Pikkade jõulupühade tõttu soovitab terviseamet inimestel üle vaadata oma ravimivarud, et neid vajadusel enne pühi täiendada.

Terviseamet soovitab enne pühi ravimivarud üle vaadata
Terviseamet soovitab enne pühi ravimivarud üle vaadata Foto: PM

Lisaks manitseb amet, et kodudes, kuhu koguneb väikseid lapsi, tuleks veenduda, et ravimid ei jääks laste käeulatusse. „Veel parem oleks hoida neid lukustatud kapis. Kindlasti peaks ka kodukeemia olema väikeste jaoks kättesaamatus kohas ja muidugi originaalpakendis,“ soovitab amet.

Lisaks soovitab terviseamet salvesta endale mürgistuse infoliini number 16662, kust võib mürgistusõnnetuste puhul nõu küsida ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

Juhul kui haigus peaks ligi hiilima otse pühade eel või ajal, soovitab terviseamet seekordne jõulurõõmu jagamine vahele jätta ja kodus püsida. Tõsisemate terviseprobleemide korral tuleb kutsuda kiirabi telefonil 112 või pöörduda vajadusel lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!