02.01.2019 Kolmapäev

Tehnilise järelevalve amet ja tarbijakaitseamet ühendati

Alates teisipäevast ühendati tarbijakaitseamet ja tehnilise järelevalve amet (TJA).

Ühendamet alustas tööd 1. jaanuaril ja see jääb täitma kõiki seni kahel asutusel olnud ülesandeid. Ühendametit asub juhtima TJA senine peadirektor Kaur Kajak.

"Mõlema ameti töö sisuks on turu järelevalve ning meeskondade ühte majja koondamisel on võimalik tõsta majandustegevuste järelevalve võimekust, avalike teenuste pakkumist ja lihtsustada inimeste suhtlust riigiga," ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson novembris pärast ühendamisotsuse kinnitamist riigikogu poolt.

"Ühendametile seatud eesmärgid ja oodatavad kasutegurid on laiapõhjalised ja kõiki osapooli arvestavad. Meie tegevuse visiooniks saab olema ühelt poolt kvaliteetne, usaldusväärne ja ohutu elukeskkond ning teisalt avalike teenuste senisest parem kättesaadavus ja kasutusmugavus nii tarbijale kui ettevõtjale. Kõige selle saavutamiseks pean ühendameti juhina esmaseks väljakutseks sünergia ja parimate koostöö- ning juhtimismudelite loomist oma meeskonnas. See on edukuse ja jätkusuutlikkuse üks võtmetegur," ütles Kajak toona.

Ametite ühendamine lähtub riigireformi üldisemast põhimõttest, milleks on dubleerimise vähendamine riigiametites, ametiasutuste arvu vähendamine ning avaliku teenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse paranemine.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255