TRK 1140x140 ee gif
01.08.2017 Teisipäev

1. augustist saab Swedbankist taotleda õppelaenu

1. augustist saab Swedbanki internetipangas ja pangaesindustes üle Eesti taas esitada õppelaenu taotlusi.

Swedbanki eraisikute panganduse divisjoni juht Kaie Metsla tuletab meelde, et õppelaenu näol on tegemist finantskohustusega ja nagu iga teise laenu puhul tuleb otsus eelnevalt hoolega läbi kaaluda. „Õppelaen on mõeldud eelkõige hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks nii Eestis kui ka välismaal. Laenusumma peab vastama reaalsele vajadusele, seega tasub läbi mõelda, milliseid kulusid on plaanis laenu abil katta. Õppelaen võib olla abiks näiteks vajalike õppevahendite soetamisel, üüri või õppemaksu tasumisel, aidates keskenduda õpingutele,“ selgitas Metsla.
 
Õppelaenu saab taotleda ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutsekoolis Eestis või välismaal õppiv tudeng. Õppelaenu maksimaalne summa on sarnaselt viimastele aastatele 1920 eurot, kui õpingute kestus on üheksa kalendrikuud või enam ja 960 eurot laenusaaja kohta, kui õpingute kestus on kuus kuni kaheksa kalendrikuud. Laenu intressimäär on 5% aastas, lepingu sõlmimine on tasuta.
 
Õppelaenu saamiseks on vajalik kahe eraisiku käendus, samuti võib laenu tagatiseks olla ka Eestis asuv kinnisvara. Käenduslepinguid on võimalik vormistada ka internetipangas.
 
Laenude väljamaksmine esmakordsetele taotlejatele algab 1. oktoobril. Õppelaenu taotlemise täpsed tingimused ja lisainfo: www.swedbank.ee/oppelaen

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes