18.02.2021 Neljapäev

Tallink nõuab teisipäevast Soome reisijatelt negatiivset koroonatesti

Alates 23. veebruarist on vastavalt Soome tervise- ja sotsiaalameti (THL) soovitustele Soomes tegutsevatel laevafirmadel õigus nõuda välismaalt riiki saabuvatelt reisijatelt negatiivse koroonatesti tulemust; kolmapäeval teatas Tallink, et hakkab negatiivse testi tõendit nõudma. 

Tallink hakkab nõudma negatiivse testi tõendit.
Tallink hakkab nõudma negatiivse testi tõendit. Foto: pixabay

Tallink Grupp teatas, et ettevõtte laevadega Tallinnast ja Stockholmist Soome reisijatelt hakatakse enne laevale minekut nõudma negatiivse koroonatesti tõendi või koroona läbipõdemist tõendava arstitõendi ettenäitamist. Ilma tõendita reisijat pardale ei lubata. 

Tallinki uute reeglite järgi tuleb reisijatel esitada klienditeenindajatele enne pardale minekut ning Soome saabudes Soome piirikontrolli või tervishoiuametnikele kas koroonatesti negatiivset tulemust tõendav dokument, kusjuures test peab olema tehtud viimase 72 tunni jooksul, või arstitõend, mis kinnitab haiguse läbipõdemist viimase kuue kuu jooksul. 

Negatiivse testitulemuse dokument peab sisaldama testitud isiku nime; infot asutuse kohta, mis testimise läbi viis; testimise aega; testi liiki; ning testi tulemust.

Erandina ei nõuta testitulemuse või arstitõendi esitamist alla 12-aastastelt lastelt; kaubavedajatelt töökohustuste täitmisel; töökohustustelt naasevatelt meremeestelt; ja elutähtsat varustuskindlust tagavatelt isikutelt, kelle Soome saabumisel on testinõue praktiliselt ületamatu takistus.

Tõendit ei nõuta ka kruiisireisijatelt, kes reisivad küll Tallinnast ja Stockholmist algavatel edasi-tagasi väljumistel, kuid ei lähe Soomes maale.

Soome Laevaettevõtete Liidu teatel ei kohandata nõuet ka soomlastele, kes lähevad kruiisile. Liit rõhutas oma teates, et negatiivne testitulemus ei muuda hetkel kehtivaid reisipiiranguid ja maale tuleku eeldusi. Ahvenamaal lahendavad piirkondlikud ametiasutused liiklemisega seonduvad küsimused eraldi.

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene avaldas pressiteates lootust, et nende täiendavate sammude astumine ja lisanõuete kehtestamine laevafirmade poolt võimaldab omakorda Soome valitsusel leida võimalusi reisipiirangute leevendamiseks pärast 25. veebruari, eelkõige just pendelrändajatele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!