21.04.2020 Teisipäev

Taiwanist annetusena saadetud 80 000 maski jõudsid Eestisse

Eesti Punane Rist võttis täna vastu annetusena Taiwanist Eestisse saadetud 80 000 kirurgilist maski. Maskid jõuavad riigikogu Eesti-Taiwani sõprusrühma kaudu Saaremaale, Läänemaale ja Hiiumaale, teatas punase risti pressiesindaja BNS-ile.

Suurem osa 80 000 maskist jõuab Saaremaale, kuid osa jagatakse ka Saaremaa naabermaakondadesse Hiiumaale ning Läänemaale.
Suurem osa 80 000 maskist jõuab Saaremaale, kuid osa jagatakse ka Saaremaa naabermaakondadesse Hiiumaale ning Läänemaale. Foto: Unsplash

Saadetise võtsid Tallinnas Eesti Punase Risti keskbüroo kontori ees vastu Eesti Punase Risti president Harri Viik ja peasekretär Arvi Perv koos riigikogu Eesti-Taiwani sõprusrühma esimehe Kalle Laanetiga.

Kontrollimiseks avati kohale jõudnud saadetisest ühiselt üks juhuslik kast, et veenduda sisu vastavuses saatedokumentidele. Punane Rist andis seejärel maskid üle riigikogu Eesti-Taiwani sõprusrühmale, kes asus nendega teele Lääne regiooni suunas.

Suurem osa 80 000 maskist jõuab Saaremaale, kuid osa jagatakse ka Saaremaa naabermaakondadesse Hiiumaale ning Läänemaale. Maskid antakse üle peamiselt haiglatele ja hooldekodudele, osa maskidest jõuab ka toiduainetööstusesse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!