TRK 1140x140 ee gif
10.09.2018 Esmaspäev

Swedbanki paroolikaardi päevalimiit on 12. septembrist 100 eurot

Alates 12. septembrist saab Swedbanki internetipangas paroolikaardiga teha päevas 100 euro ulatuses makseid; 8. novembrist langeb päevalimiit 50 eurole ning alates 1. veebruarist paroolikaarte enam kasutada ei saa.

Swedbanki klienditeenuste juhi Ede Raagmetsa ütles pressiteate vahendusel, et selle aasta jooksul on üle 90 000 interneti- ja mobiilipanga kasutaja valinud endale kaasaegsema paroolikaardi alternatiivi, kuid ainult paroolikaarti kasutab jätkuvalt päris suur hulk inimesi – ligikaudu 140 000 Swedbanki klienti.

"Soovitame paroolikaardi kasutajatel juba praegu endale sobiv alternatiivne lahendus välja valida, et sellega harjumiseks jääks piisavalt aega. Tasub meeles pidada, et järgmise aasta veebruarist paroolikaarte enam kasutada ei saa," ütles Raagmets.

Paroolikaardil on mitu alternatiivi – Smart-ID, mobiil-ID, ID-kaart või PIN-kalkulaator. "Kõige populaarsem valik on Smart-ID, mida kasutab juba üle 230 000 Swedbanki kliendi. Smart-ID on tasuta ja sobib nutiseadme kasutajale. Smart-ID saab iseseisvalt Google Play või App Store kaudu oma nutiseadmesse alla laadida. Rakenduse aktiveerimine on lihtne, tuleb vaid järgida rakenduse juhiseid," selgitas Raagmets.

Mobiil-ID sobib ka nuppudega telefoni omanikele. Seda saab vormistada oma mobiilioperaatori juures. "Täpsustage teenuse tingimusi, sest kuigi üldjuhul maksab see umbes 1 euro kuus, võib mõnel operaatoril pakett juba Mobiil-ID teenust sisaldada ning sellisel juhul selle eest eraldi maksma ei pea," ütles Raagmets.

Kui inimene kasutab ainult internetipanka ja nutitelefoni ei oma, siis soovitab pank valida ID-kaardi või PIN-kalkulaatori.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes