29.09.2022 Neljapäev

Swedbank: üha enam noori on asunud sääste koguma

Swedbanki statistika näitab, et võrreldes eelmise aasta sama ajaga on 18–25-aastaste panga klientide seas keskmiselt kuue protsendi võrra kasvanud Rahakoguja teenuse kasutamine.

Rahakoguja on noorte seas menukas.
Rahakoguja on noorte seas menukas. Foto: pixabay

Kokku kasutab Swedbanki Rahakogujat 25 000 noort. Antud vanusegrupis koguvad Rahakoguja abil sääste 32 protsenti noortest, kelle keskmine kogutud summa oli 428 eurot, teatas Swedbank.

Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla sõnul on noored üha enam distsiplineeritumad säästjad, mis kiire hinnatõusu kontekstis on ülioluline samm, et ise hakkama saada. "Lõviosa ehk pea 80 protsenti 18–25-aastastest klientidest kasutavad Swedbankis ka isikliku eelarve loomise võimalust, mis aitab mugavalt ja visuaalselt lihtsasti mõistetavalt oma kuludel silma peal hoida," rääkis Ulla.

Selle kõrval tegelevad noored tema sõnul aga aktiivselt ka oma säästude kasvatamisega. 18–25-aastastest Swedbanki klientidest 9 protsenti omavad väärtpaberikontot koos varadega. Keskmiselt on väärtpaberikontol oleva vara väärtus võrdne keskmise palga ehk 1600 euroga.

"18–25-aastastest noortest investeerib Swedbankis 36 protsenti fondidesse ning 83 protsenti aktsiatesse. Seejuures toetavad noored väga tugevalt oma investeeringutega kohalikku ärimaastikku – tervelt 51 protsenti noortest investeerib Eesti turu aktsiatesse ja noorte investeeringute kogumahust on see suisa 57 protsenti," ütles Ulla.

Väiksemate paigutustega on noored näidanud üles ka huvi Skandinaavia aktsiaturgude suunas, kuhu 60 protsenti noortest on paigutanud 12 protsenti oma investeeringute mahust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!