11.05.2020 Esmaspäev

Soomest tulijaid hakatakse esialgu laevadel testima

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer märkis, et kui 14. mail taastub tööränne Eesti ja Soome vahel, siis esimestel päevadel Soomest tulijaid laevadel testitakse. 

Inimesi testitakse laevades esimeste päevade jooksul, et saada selgus, kui suur võib olla nakatunute arv Soomest Eestisse tulijate hulgas.
Inimesi testitakse laevades esimeste päevade jooksul, et saada selgus, kui suur võib olla nakatunute arv Soomest Eestisse tulijate hulgas. Foto: Pexels

Volmeri sõnul on igasugune piiride avanemine suurenev oht ning tuleb lähtuda sellest, et risk oleks võimalikult hästi maandatud. "Et need asjaolud, mis me vabast liikumisest saame, kaaluksid üles võimalikud viiruseohud," ütles Volmer. "Me ju keegi ei taha, et viirus uuesti riiki tuuakse, mistõttu tuleb kõigi otsuste puhul olla alalhoidlik."

Volmeri sõnul on praegu langetatud kaks väga selget otsust. Alates 15. mais on Baltimaade vahel täiesti vaba liikumine ning Eesti-Läti piiril piirikontrolli ei ole ja üheski Balti riigis karantiini ei rakendata. "Siiski ei soovita me koheselt hakata massiliselt reisima," lisas Volmer. 

Teine kehtiv otsus on seotud Soomega. Eesti valitsus otsustas, et kõik tööeesmärgil Soomest tulevad inimesed pääsevad Eestisse samadel alustel, nagu Soome riik lubab vastupidist inimeste liiklust. "See tähendab, et Soomes viibinud eestlastel on võimalus koju tulla ja tundub, et neid on väga palju, kes on seda võimalust oodanud. Alates 14. maist on neil see võimalus olemas," rääkis Volmer. 

Inimesi testitakse laevades esimeste päevade jooksul, et saada selgus, kui suur võib olla nakatunute arv Soomest Eestisse tulijate hulgas. "Me peame kõik riskid maandama ja loodame, et pole probleeme ja inimestel liikumine sellisel kujul saab jätkuda," ütles Volmer. 

Ülejäänud riikide osas töötab välisministeerium edasi.

Oleme otsinud õiged kontaktid, me suhtleme erinevate riikidega. Loodame, et saame ka teiste riikidega samm-sammult leevendusi tuua,

selgitas Volmer.

Ta lisas, et väljaspool Euroopat ei ole kuni 15. juunini ette näha, et kuidagi reisida saaks. 

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!