25.09.2020 Reede

Soome reisimisel hakkab esmaspäevast kehtima uus kord

Soome reisimisel hakkab  28.septembrist seoses Eesti nakkusnäitaja kasvuga kehtima uus kord.

 Turismi eesmärgil ei ole võimalik Soomet alates esmaspäevast enam külastada.
Turismi eesmärgil ei ole võimalik Soomet alates esmaspäevast enam külastada. Foto: pixabay

Soome valitsus otsustas eile, et Soome võib alates esmaspäevast siseneda vaid riiki naasmiseks, töölkäimiseks, transiidiks või vältimatu põhjusega, teatas välisministeerium. Turismi eesmärgil ei ole võimalik Soomet alates esmaspäevast enam külastada.

Piirangud hakkavad Eestile lisaks kehtima Islandile, Norrale, Rootsile, Saksamaale ja Slovakkiale. Samas jääb karantiinivaba piiriületuse võimalus alles maismaapiirile Norra ja Rootsiga.

Neile, kellel on Soomes töökoht, eneseisolatsiooni ei rakendata. Ülejäänutele, kellel on samuti Soome sisenemise õigus, soovitatakse 14-päevast eneseisolatsiooni. Alates 1. oktoobrist ei pea jääma eneseisolatsiooni, kui reis kestab alla kolme päeva ja ette on näidata viimase 72 tunni jooksul saadud negatiivne koroonatesti tulemus. Kui reisi pikkus ületab kolm ööpäeva, siis on selle aja möödumisel vaja teha kordustest ja kuni testitulemuse saamiseni püsida eneseisolatsioonis.

Näomaske tuleb Soomes viibides kanda avalikes siseruumides ja ühistranspordis, testitulemusi oodates, karantiini minnes ning Soome tulles kõrge nakkusnäitajaga riigist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!