16.03.2020 Esmaspäev

Siseministeerium: registris olevad elukohaandmed olgu õiged

Eriolukorra tõttu on tähtis õigete elukohaandmete olemasolu rahvastikuregistris ja seal olevaid andmeid saab kontrollida ja kaasajastada aadressil rahvastikuregister.ee , teatas siseministeerium.

Elukoha registreerimine on kohustuslik.
Elukoha registreerimine on kohustuslik. Foto: Pixabay

Kehtestatud eriolukorras, kus meil on vaja leida viirusekandjatega kontaktis olnud inimesi ja kehtivad liikumispiirangud nii saartel kui riigipiiridel, on oluline, et riigil oleksid olemas Eestis elavate inimeste õiged kontaktandmed, sealhulgas elukohaandmed,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman.

Elukoha registreerimine on kohustuslik, et riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused saaksid osutada oma territooriumil elavatele elanikele avalikke teenuseid ning tõhustada teabevahetust ja koostööd. Eriti oluline on õigete andmete olemasolu kriisiolukorras liikumispiirangute kohandamisel või, kui isikud peavad olema vajadusel kiiresti leitavad. 

E-teenusena on elukohaandmete registreerimine mugav ja lihtne- selleks tuleb rahvastikuregister.ee keskkonda sisse logida ja vajalikud lahtrid täita. Alates eelmise aasta detsembrist on elukohaandmete registreerimine, kontrollimine ja muutmine võimalik e-rahvastikuregistris aadressil rahvastikuregister.ee.

Lisaks elukohaandmetele saab sealtkaudu esitada ka teisi kontaktandmeid – lisa-aadressi, e-posti ja telefoni,“ sõnas rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes