gif Company 930x140 ee

 

04.12.2017 Esmaspäev

SEB alustas 4. detsembrist välkmaksete pakkumist

Alates 4. detsembrist pakub SEB Eesti ja SEB Läti välkmaksete teenust, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ja riigisiseseid kuni 15 000 euro suuruseid ülekandeid ööpäevaringselt mõne sekundiga.
Alates 4. detsembrist pakub SEB Eesti ja SEB Läti välkmaksete teenust, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ja riigisiseseid kuni 15 000 euro suuruseid ülekandeid ööpäevaringselt mõne sekundiga. Foto: pixabay
Alates 4. detsembrist pakub SEB Eesti ja SEB Läti välkmaksete teenust, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ja riigisiseseid kuni 15 000 euro suuruseid ülekandeid ööpäevaringselt mõne sekundiga.

Välkmakse tegemiseks peavad nii makse saatja kui saaja pank olema välkmaksete süsteemiga liitunud. SEB Eesti ja SEB Läti on Euroopas esimeste pankade seas, mis hakkavad välkmakseid pakkuma, teatas SEB.

Selleks et välkmaksete lahendust kasutada, ei pea SEB kliendid oma harjumuspäraseid maksetoiminguid muutma. Võimalusel algatatakse automaatselt välkmakse, mille hind on SEB kliendile sama mis Euroopa tavamaksel. Paralleelselt välkmaksetega jääb toimima ka Euroopa tavamaksete (SEPA) süsteem.

Alates 21. novembrist said kõik SEB Eesti ja SEB Läti kliendid välkmakseid vastu võtta. 4. detsembril aga lisandus ka välkmaksete algatamise funktsioon. SEB Mobiilirakenduses saab hakata välkmakseid teostama samuti lähipäevil.

"Selleks, et meie majandus saaks kogeda välkmaksete toimimisest tingitud plusse, on vaja, et sellega oleks liitunud n-ö kriitiline mass Euroopa ja Balti riikide pankasid. Praegu on SEB küll ainuke Eesti tegija selles valdkonnas, kuid usun, et juba 2018. aasta jooksul saab meie algatus toetust ka teiste teenusepakkujate poolt. Teiste makseteenusepakkujate süsteemiga liitumine Eestis, asendaks juba lähitulevikus kuni 80 protsendi ulatuses SEB Euroopa tavamakseid välkmaksetega." ütles SEB juhatuse esimees Allan Parik.

Välkmaksete arveldamine toimub on üleeuroopalises maksesüsteemis, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ning kuni 15 000-euroseid ülekandeid mõne sekundiga. Süsteemi eelis Euroopa tavamaksete (SEPA) ees on ööpäevaringne töö ja maksete toimumine ka nädalavahetustel ja pühade ajal. Välkmaksete süsteemiga liitumine on Euroopa pankade jaoks vabatahtlik ning eeldab makseteenuse pakkuja valmisolekut ööpäevaringseks maksete töötluseks.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes