22.11.2022 Teisipäev

Sõidukite registreerimistunnistused saavad täiendavad turvaelemendid

Transpordiameti teatel saavad sõidukite registreerimistunnistused uue kujunduse ja täiendavad turvaelemendid.

Muudatused on seotud 1.detsembril jõustuva majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse „Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord“ muudatusega.
Muudatused on seotud 1.detsembril jõustuva majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse „Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord“ muudatusega. Foto: pixabay

Alates detsembrist hakkab transpordiamet välja andma uue kujundusega maismaasõidukite registreerimistunnistusi, teatas ameti pressiesindaja. Ta lisas, et uue kujundusega parendatakse registreerimistunnistusel olevate andmete esitamist ning täiendatakse turvaelemente.

"Sõiduki tehniliste andmete suurema tekstisuuruse saavutamiseks liigutatakse kõik väljade nimetused dokumendi esiküljele ning eemaldatakse mõned mittekohutuslikud välja, näiteks sõiduki mõõtmed ja teljekoormused,“ selgitas transpordiameti teenuste juhtimise osakonna registreerimise teenusehaldur Sulev Vill.

Vill lisas, et kõik tehnilised andmed on edaspidi endiselt nähtavad ka transpordiameti e-teeninduses.

Täiendavalt trükitakse tunnistuse väljastamisel kehtiv tehnoülevaatuse kuupäev tunnistuse tagaküljele ning muutub dokumendi värv, et selgelt eristada uuemaid tunnistusi, millel andmete paigutus on võrreldes varasemaga erinev.

"Oluline on lisada, et kõik senised maismaasõidukite registreerimistunnistused jäävad kehtima ning neid ei ole vaja välja vahetada kuni need kehtivad,“ ütles Sulev Vill.

Muudatused on seotud 1.detsembril jõustuva majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse „Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord“ muudatusega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!