07.02.2023 Teisipäev

Rohelised äriideed keskkonnasõbralikele ettevõtjatele

Kas soovite alustada äri ja samal ajal kaitsta keskkonda? Siin on mõned rohelised äriideed, mis aitavad teil seda teha. Tänapäeval on tarbijad ettevõtete sotsiaalsest vastutusest (CSR) sama huvitatud kui ettevõtte toodetest ja teenustest. See on eriti hea uudis keskkonnasõbralikele ettevõtjatele. Oleme välja toonud mitu keskkonnasõbralikku äriideed raha teenimiseks ja samaaegselt planeedi päästmiseks, mis võivad teid eristada suurematest rohepesu taktikat praktiseerivatest ettevõtetest.
Rohelised äriideed keskkonnasõbralikele ettevõtjatele
Rohelised äriideed keskkonnasõbralikele ettevõtjatele Foto: RUP

Mis on roheline äri?

Roheline ettevõte on ettevõte, mis kasutab oma toodete valmistamiseks jätkusuutlikke materjale. Rohelised ettevõtted, nagu näiteks Ninja Casino, püüavad kasutada võimalikult vähe vett, energiat ja toorainet, vähendades samas süsinikdioksiidi heitkoguseid, või leida viise, kuidas neid materjale taastuval ja keskkonnasõbralikul viisil kasutada. Selline äriline lähenemine vähendab ettevõtte koormust loodusvaradele ja annab panuse kliimamuutustesse. Mõnel juhul taaskasutatakse jäätmeid energia või toorainena.

Traditsioonilise ärimudeliga kirjeldab ettevõte tooraineeelarveid, projekteerimisprotsesse ja teenuste osutamise või toodete levitamise meetodeid. Roheline ärimudel, tagades küllaldase tulu, seab kasumi maksimeerimise asemel prioriteediks ettevõtte keskkonnamõju minimeerimise. See võib hõlmata fossiilkütuste piiratud kasutamist, rõhutades samal ajal päikesepaneelide toiteallikat ja muid energiatarbimise drastilise vähendamise lähenemisviise.

Kuidas alustada rohelist äri?

Kuna tarbijad on hakanud ettevõtete sotsiaalsest vastutusest hoolima, on tekkinud rohkem rohelisi ettevõtteid, kuid kliimamuutuste tekitatud probleemid nõuavad palju lahendusi. Seega, et alustada rohelise äriga, tehke esmalt kindlaks keskkonnasõbralik teenus, mida keegi teie turul praegu ei paku. Keskkonnasõbralikud ettevõtted võivad hõlmata välirõivaste kaubamärke, korduvkasutatavaid plastpudeleid tootvaid ettevõtteid, keskkonnasõbralikke puhastusettevõtteid, päikesepaneele paigaldavaid ettevõtteid, kohalikku taaskasutusettevõtet ja paljusid muid potentsiaalseid ettevõtmisi. Kui soovite alustada oma keskkonnasõbralikku ja rohelist ettevõtet, kaaluge mõnda allolevast ideedest:

1. Keskkonnaalased trükised

Kui teile meeldib kirjutada, käivitage oma keskkonnasõbralik väljaanne. Teie tegevused võivad maailma oluliselt muuta, lükates ümber populaarsed müüdid ja jagades tõde maailma kohta, kus me elame, saate aidata tarbijatel ümber mõelda, kuidas nende tegevused planeeti mõjutavad.

2. Roheline rahandus

Roheline rahastamine keskendub kohalike, kogukonna tasandi projektide toetamisele, keskendudes säästvale ja keskkonnasõbralikule majandusele. Roheline rahastamine on tavaliselt seotud ka haridusvõimaluste pakkumisega, kunstiliste ettevõtmiste ja kohalikku ökoloogiat toetavate projektide rahastamisega.

Roheline rahastamine on hõivatud sotsiaalse kasumlikkusega. Kuigi rahaline kasum on endiselt oluline, on rohelise rahastamise eesmärk toetada kasulikke projekte, mis pakuvad väärtust kohalikule kogukonnale ja ökoloogiale.

3. Säästlikud ehitusmaterjalid

Võib-olla ei pea te ehitust jätkusuutlikuks, kuid mõned ettevõtted pakuvad nüüd ümbertöödeldud materjale kasutamiseks sellistes projektides nagu infrastruktuuri remont. Näiteks Axion loodab oma keskkonnasõbralike toodetega muuta seda, kuidas ettevõtted mõtlevad infrastruktuuri taastamisest. Ettevõtte raudteesidemed ja -vaiad on valmistatud tarbija- ja tööstuslikul eesmärgil kasutatud taaskasutatud plastist, mitte mittesäästvatest materjalidest, nagu teras ja betoon. Axion teeb praegu koostööd suurte partneritega, nagu Long Island Rail Road, et parandada infrastruktuuri ohutult ja jätkusuutlikult USAs..

4. Mahepõllundus

Suurepärane võimalus keskkonnasõbralikele toidusõpradele jagada oma kirge toidu ja keskkonna vastu on asutada mahetoitlustusettevõte. Toitlustades kohalikke üritusi ja ärilõunaid mahepõllumajanduslikke ja kohapeal kasvatatud koostisosi sisaldavate toitude, vabapidamisel peetavate liha ning vegan-, gluteenivabade ja paleo-toiduvalikutega, meeldite nii loodusesõpradele kui ka tervise- ja heaoluhuvilistele. Kindlasti tasub minimeerida keskkonnamõju, vältides nii palju kui võimalik plast- ja paberikaupu ning kompostides toidujäätmeid.

Kui olete veendunud, et soovite ärimaailma siseneda just vastutustundlikult ning oma ökoloogilisele jalajäljele tähelepanu pöörates siis tasub eelnevalt nimetatud võimalusi kaaluda. Kui seda ettevõtmist edukalt teha siis sind tänab nii sinu ettevõtte kasum kui ka keskkond, rääkimata positiivsest eeskujust mida saad ka tulevastele põlvedele edasi anda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference