19.03.2020 Neljapäev

Riigikogu esimees hoiatas kütusemüüjaid

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) kritiseeris Eesti tanklakette, kes kütuse hindade langetamise asemel otsivad ainult vabandusi, kirjutab Postimees.

Riigikogu esimees tegi nördinud postituse.
Riigikogu esimees tegi nördinud postituse. Foto: Pixabay

Naftabarreli hind on maailmaturul pikemat aega langenud ja on madalam kui pikkade aastate jooksul on eales olnud," alustas Põlluaas oma Facebooki postitust. "Naftabarreli hind langes täna hommikul viimase 17 aasta põhja, makstes vaid 24 dollarit barreli eest. Ometi püsivad Eesti tanklate postihinnad jätkuvalt üleval, liitri bensiin 95 eest tuleb välja käia 1,299 eurot. Võrdluseks, meist elatustaseme poolest tunduvalt jõukamas Austria pealinnas Viinis sai kolmapäeval liitri bensiini kätte 99 sendiga. Kütusemüüjate sõnul ei saa nad aga enneolematult madalale naftahinnale vaatamata müügihindu alandada, sest kütusemüük on koroonaviiruse tõttu 30-40 protsenti langenud, vahendas Aktuaalne Kaamera," märkis Põlluaas.

Olen iga päev liikluses ja mina ei ole küll märganud, et meie teedel oleks autosid kolmandiku või peaaegu poole vähem kui tavaliselt," nentis ta. Riigikogu esimees hõõrus nina alla ka teisi vabandusi, millega tanklaketid on lagedale tulnud. "Ja nagu ikka alati, on neil väidetavalt tohutus koguses kallilt ostetud varusid, mis tuleb enne ära müüa kui odavat kraami saab müüa. Aga niipea kui hind tõuseb, siis on odavalt ostetud varud millegipärast hetkega otsas," ütles Põlluaas.

Neile meeldib varusid soetada kõige kallima hinnaga ja siis kaevelda, kuidas nad vaevu ots-otsaga kokku tulevad. Kuid kuidas see vana ütlus oligi - loll on see, kes vabandust ei leia," märkis ta. "Tundub, et kütusemüüjad teevad enda käitumisega ise kõik, et valitsus ja rahandusminister Martin Helme peaks jaehindade alandamiseks karmid meetmed kasutusele võtma," ütles Põlluaas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!