28.07.2022 Neljapäev

Reinsalu: kütuseaktsiisi langetust valitsus ette ei näe

Valitsuse neljapäevasel pressikonverentsil peaministri ülesannetes osalenud välisminister Urmas Reinsalu sõnul mootorikütuste aktsiisi tänane valitsusliit alandada ei kavatse.
Reinsalu: kütuseaktsiisi langetust valitsus ette ei näe
Reinsalu: kütuseaktsiisi langetust valitsus ette ei näe Foto: RUP
"Teoreetiliselt võib öelda, et valitsus on pädev, kui ühisosa saavutatakse, mingeid muid otsuseid vastu võtma, aga loetud nädalad tagasi allkirjastatud koalitsioonileppes niisuguseid kokkuleppeid kavandatud ei ole," ütles Reinsalu pressikonverentsil.
Samas toonitas minister, et järgmisel kevadel kütuseaktsiisi tõusu samuti ei plaanita. "Kütuseaktsiisi puhul näeb kehtiv õigus ette järgmisest kevadest aktsiisihinna kerkimise, kuna edasilükkamine, mida tegi eelmine valitsus, oli tähtajaline. Me oleme põhimõtteliselt kokku leppinud selle, et kindlasti järgmisest kevadest ei ole realistlik tekitada olukorda, kus kütuseaktsiis kerkib. Me kavatseme selle pikenduse kindlasti jõustada," lisas Reinsalu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!