03.11.2017 Reede

PPA ja Elisa avavad laupäeval ühised Mobiil-ID aktiveerimiskohad

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ja Elisa avavad laupäeval Tallinnas, Tartus ja Pärnus ühised teeninduspunktid, kus kliendid saavad kohapeal kiirelt sõlmida ja aktiveerida Mobiil-ID teenuse.

Neljapäeva õhtul otsustas valitsus, et pärast 2014. aasta 16. oktoobrit välja antud ID-kaartide teoreetiline turvarisk on muutunud liiga käegakatsutavaks ning ID-kaartide sertifikaadid peatatakse reede südaöösel. Alternatiivse valikuna soovitab valitsus klientidel kasutada Mobiil-ID-d. Teenuse aktiveerimise lihtsustamiseks avavad PPA ja Elisa laupäeval neli teeninduspunkti, kus kliendid saavad kohe kohapeal Mobiil-ID teenuse avada ja aktiveerida.   

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul on PPA valmis saanud arendusega, mis võimaldab PPA ametnikul ise kliendi eest MID taotluse kinnitada ja seeläbi teenuse aktiveerida. „Tänu sellele saame riigi ja operaatori koostöös avada kolmes Eesti suuremas linnas 4 teeninduspunkti, kus Elisa sõlmib kliendiga kohapeal M-ID teenuslepingu ning PPA ametnik aktiveerib kohe ka teenuse,“ selgitas Mailiis Ploomann.  

PPA ja Elisa ühised teeninduspunktid asuvad Tallinnas PPA Pinna tänava ja Tammsaare tänava teeniduspunktis, Tartus PPA teeninduspunktis Riia maanteel ning Pärnus PPA teeninduspunktis Aida tänaval.  

Reede jooksul saavad kõik - nii uuendatud kui uuendamata ID kaardid - kasutada PIN 1, PIN2  - igale poole sisse logimiseks, allkirjade andmiseks ja nii edasi. Laupäevast alates see võimalus uuendamata ID kaartidele peatatakse ning iga kord, kui klient seda teha üritab, saab ta vastuseks, et tema ID kaardi sertifikaat vajab uuendamist.

Elisa kliendid, kel jäävad pärast 2014. aasta 16. oktoobrit väljastatud ID-kaardi sertifikaadid uuendamata, saavad laupäevast alates Iseteenindusse sisenemisel kasutada kolme alternatiivset võimalust: kasutada Elisa ITBsse sisse logimiseks alternatiivseid variante, näiteks panga kaudu ja paroolikaardiga, tulla Elisa esindusse, kus asub maksekiosk ja tasuda arve kaardiga läbi maksekioski või tulla Elisa esindusse ning vormistada endale Mobiil-ID.

Elisas on Mobiil-ID liitumiste arv kahel viimasel kuul pea kolmekordistunud. „Rekordpäeval on M-ID aktiveerimisi üle 200 päevas,“ märkis Mailiis Ploomann ning lisas, et Elisa on valmis edasiseks liitumisarvu kasvuks ja ootab kliente esindustesse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes