13.09.2017 Kolmapäev

Nordea: Vaid 3 protsenti tööandjatest pakub tööandjapensioni

Nordea korraldatud uuringu järgi pakub vaid 3 protsenti tööandjatest tööandjapensioni, samas kui oluliseks motiveerivaks hüveks peab seda 58 protsenti küsitletud elanikkonnast.

"Uuringust tuli välja tööandjate arvamus, et tööandjapension ei ole inimestele motivaator. Ainult 27 protsenti ettevõtete küsitletud juhtidest või persionalijuhtidest arvasid, et see võiks olla töötajate jaoks motivaator. Samas kui 58 protsenti küsitletud elanikkonnast ütlesid, et see on nende jaoks väga oluline motivaator, et tööd teha," ütles BNS-ile Nordea Pensions Estonia juhatuse esimees Angelika Tagel.

"Rahalises mõttes arvas ligi kolmandik ettevõtetest, et nad ei saa tööandjapensionipakkuda, sest neil ei ole selle jaoks vahendeid. Tegelikult sissemaksed tööandjapensionifondidesse on võimalik teha tulumaksuvabalt. On olemas riigilt ettevõtetele ette nähtud rahaline soodustus. Ja kahuks ainult 3 protsenti tööandjatest pakuvad hetkel oma töötajatele tööandjapensioni," sõnas ta.

Tema sõnul põhjendasid tööandjad tööandjapensioni võimaluse kasutamata jätmist ka sellega, et sellel ei ole mõtet, kui töötaja selle kohe välja võtab. "Aga me oleme analüüsinud, kuidas inimesed käituvad tööandjapesioni kasutamisel. On väga selge, et valdavas enamuses inimised ei võta seda raha välja," ütles Tagel.

"Raha võetakse aeg-ajalt välja, aga ka siis mitte täies ulatuses, vaid väikeste summadena. Ka uuring kinnitas, et inimesed saavad aru pensioni kogumise vajadusest, kuna see on neile maksusoodne. Peale 55 eluaastat kolmandast sambast ja tööandjapensionist raha välja võtmist maksab töötaja tavapärase asemel riigile vaid 10 protsenti tulumaksu," sõnas ta.

Nordea Pensions Estonia tööandjapensioni hiljutise uuringu eesmärk oli hinnata nii Eesti elanike kui ka tööandjate teadlikkust tööandjapensioni kohta ning suhtumist sellesse. Uuringus osales 1000 vastajat vanuses 23-59 aastat ja 300 vähemalt 26 töötajaga ettevõtte ja kolmanda sektori asutuse esindajat, kes otsustavad töötajatele motivatsioonipaketi raames pakutavate hüvede üle.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!