10.04.2024 Kolmapäev

Me ei ole e-eksamiteks valmis

Eile õhtul toimus kriisikoosolek, kus räägiti eksami infosüsteemi (EIS) tehnilistest kitsaskohtadest ning haridusminister Kristina Kallas tõdes, et tänase seisuga ei olda e-eksamiteks valmis, kirjutab Postimees.

Kristina Kallas, haridus- ja teadusminister
Kristina Kallas, haridus- ja teadusminister Foto: HTM

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas (Eesti 200) ütles eilse e-katseeksami viperuste kohta, et üsna alguses oli 20-minutit süsteem aeglane ja selle põhjuseks oli video, mida kõik hakkasid üsna üheaegselt alla laadima ehk video oleks pidanud olema teisiti süsteemi sisestatud.

Haridus- ja noorteameti testide ja hindamise osakonna juhataja Aimi Püüa lausus, et kui katsetuse ajal jäi süsteem aeglaseks, siis tegutseti kohe ja eksam jätkus tavapäraselt. "Oli õppijaid, kellel eksami sooritamine peatus ja neile anti juurde 15-20-minutit. Need õpilased, kes eksamit alustasid, selle ka kell 14 lõpetasid," märkis ta.

Eesti keele e-proovieksami sooritas 6700 noort. "Eksam õnnestus," hindas minister.

Laupäeval toimusid Harjumaa ja Tallinna riigigümnaasiumites seitsme kooli ühiskatsed, mis katkestati tehnilise tõrke tõttu. Teisipäeval tabas üheksandike e-katseeksamit probleemid.

Probleemid andsid meile oluliselt selgema pildi. Vahetame suures osas välja EISi meeskonna, teeme ka riskianalüüsi,

ütles Kallas.

Kahe nädala pärast korraldavad seitse Virumaa riigigümnaasiumi ühised sisseastumiskatsed ning Kallas märkis, et otsustati, et need ei saa EISis toimuda. "Need saavad teoks, kas pabertestidena või teevad koolijuhid teise otsuse."

Kuigi riigil oli plaan, et 2025. aastal tehakse suuresti e-eksameid, siis ministri sõnul peab EISi töökindlus olema sajaprotsendiline. "Praegu on meil selge arusaam, et EIS ei ole e-eksamiteks valmis, mille tõttu ei saa me otsustada, et 2025. aastal toimuvad e-eksamid. Praegu me ei ole e-eksamiteks valmis," ütles Kallas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255