07.03.2016 Esmaspäev

Märtsis käivitunud neli kiiruskaamerat on tuvastanud 1000 rikkumist

Märtsis tööd alustanud neli uut kiiruskaamerat on registreerinud juba ligi tuhat rikkumist.

1. märtsil tööd alustanud kaamerate tuvastatud rikkumiste kohta on saadetud välja üle 950 trahviteate
1. märtsil tööd alustanud kaamerate tuvastatud rikkumiste kohta on saadetud välja üle 950 trahviteate Foto: PM

"Uute, 1. märtsil tööd alustanud kaamerate tuvastatud rikkumiste kohta on saadetud välja üle 950 trahviteate," ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) politseikolonelleitnant Toomas Kaarepere BNS-ile.

Kaamerad asuvad 50 km/h piirangu alas Jõgevamaal Puhu ristmikul ja Harjumaal Murastes ning 70 km/h alas Tutermaal ja Kiial.

Uutest kaameratest enim rikkumisi on seni fikseeritud Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 126,9 kilomeetril Puhu ristmikul asuva kahesuunalise kaamera poolt ning väikseim rikkumiste arv on olnud Tutermaal.

Enne kiiruskaamerate paigaldust tehtud kontrollmõõtmised tuvastasid, et nendes piirkondades on kiiruseületajate arv kõrge. Puhu ja Kiia ristmikutele paigaldatud mõõtepunktidest on võimalik mõõta sõidukiirusi mõlemast sõidusuunast. Tutermaal ja Murastes on nii-öelda tavalised ühesuunalised mõõtekabiinid.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernitsa sõnul on umbes 30% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest seostatavad kiiruse ületamisega. Eriti kriitilise mõjuga on Ernitsa sõnul liikumiskiirus jalakäijatega juhtunud liiklusõnnetuste puhul, sest iga lisanduv km/h muudab tagajärjed oluliselt raskemaks.

Kokku on maanteeametil 63 mõõtepunkti, neist neljas on võimalik mõõta sõidukiirusi mõlemas sõidusuunas. Lisaks märtsi algul lisandunud kahesuunalistele mõõtepunktidele Jõgevamaal Puhus ja Harjumaal Kiia külas on varem kahesuunalised mõõtepostid Libatses ja Rannus. Kokku on maanteeametil võimalik neist mõõtmiskohtades kasutada 45 mõõteseadet.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!