gif Company 930x140 ee

 

08.12.2014 Esmaspäev

Korteriühistute liit: Tallinn võiks ise kõnniteid korras hoida

Korteriühistute liit: Tallinn võiks ise kõnniteid korras hoida
Korteriühistute liit: Tallinn võiks ise kõnniteid korras hoida PM

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) leiab, et Tallinn võiks vähendada kinnistuomanike koormust ja võtta kõnniteede talihoolduse enda õlule, nagu seda on teinud mõni väiksem kohalik omavalitsus.

„Mõnes väiksemas linnas on kohalik omavalitsus kõnniteede talihoolduse varasemalt enda õlule võtnud, et kinnistuomanikel oleks vähem koormust. Tallinn võiks samuti toimida,“ vahendas EKÜL juhatuse liikme Urmas Mardi öeldut. „Mõnel pool jagatakse küll tasuta graniitsõelmeid, ent siiski ähvardavad kinnistuomanikke libeda kõnnitee eest soolased trahvid ja omavalitsuse abi on väga oluline.“

Libedast tingitud õnnetus võib kaasa tuua aga rängad tagajärjed. „Üks kohtusse jõudnud juhtum Tallinnast oli näiteks selline: inimene libises ja kukkus vaatamata ettevaatlikule liikumisele jäätunud teele umbes 1,7 meetri kaugusel maja välistrepist. Kukkumise tagajärjel sai ta vasaku jala lahtise luumurru. Hagiavalduse kohaselt oli majaesine asfaltkate üleni jääs ning majaesine tee ja trepp olid jääst puhastamata ja klooride, liiva ning graniitkillustikuga töötlemata. Kohus seostas antud juhul vastutuse korteriühistuga ja mõistis ühistult omaniku kasuks välja kahjuhüvitise 4000 eurot,“ rääkis Mardi.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes