23.10.2009 Reede

Keskmine sõidukiirus kiiruskaamerate alas on 85 km/h

Kõige madalam keskmine sõidukiirus oli maantee 94,7. kilomeetril (70 km/h) ning kõrgem 72,5. kilomeetril (91 km/h), teatas maanteeameti pressiesindaja BNS-ile.

Keskmine kiirusepiirangu rikkujate arv ööpäevas oli 100-200, samas kui keskmine liiklejate arv ööpäevas on 5000-7000. Kõige väiksem rikkumiste arv ööpäevas oli 4. oktoobril 79,9. kilomeetril - 13 rikkumist ja kõige suurem rikkujate arv 9. oktoobril 74. kilomeetril - 246 rikkumist.

Praeguseks on paigaldatud neliteist kiiruskaamera mõõtekabiini ning viimased mõõtekabiinid paigaldatakse järgmisel nädalal. Käimas on testperiood ning kiiruskaamerad teevad kiiruseületajatest pildi. Sekkumiskünnis on 90 km/h alas seatud kiirusele 97 km/h.

Pildistamise ajal on näha kiiruskaamera punase välklambi sähvatust, mis on juhile signaaliks selle kohta, et sõidukiirust tuleks vähendada. Kasutatav välklamp on varustatud punase filtriga, et oleks välistatud sõidukijuhi pimestamise oht.

Maanteeamet on kiiruskaamerate asukohtade valimisel silmas pidanud inimkannatanutega liiklusõnnetustega statistikat viimase viie aasta jooksul, liiklussagedust, sõidukite kiiruseid sel lõigul, elektri kättesaadavust ja kohalikke olusid. Teelõikudele paigaldatakse automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.

16 kiiruskaamerat paigaldatakse ligikaudu 65-kilomeetrisele lõigule Tallinna-Tartu maanteel. Kiiruskaamerate paigaldamise eesmärk on liikluse rahustamine ja seeläbi õnnetuste arvu vähendamine. Ohutu liiklemise huvides on oluline, et kõik sõidukijuhid liikleksid ühtlase lubatud sõidukiirusega, arvestades seejuures teeoludega ning vältides ootamatuid ja ohtlikke manöövreid.

Testperiood ei too liiklejatele kaasa mingisuguseid karistusõiguslikke tagajärgi, mis tähendab, et väärteomenetlust või isikute trahvimist ei toimu.

Kiiruste automaatkontrolli terviksüsteemi käivitamine on kavandatud käesoleva aasta detsembrikuu algusesse. Avalikkust teavitatakse süsteemi rakendumisest eelnevalt meedia vahendusel ning kiiruskaameratega kaetud teelõikudele paigaldatakse automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.

 

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes