20.12.2021 Esmaspäev

Keelatud saadetistega tekitatud kahjud tuleb hüvitada paki saatjal

Pühade ajal ja aastavahetuse eel saadetakse sõpradele ja perele pakiautomaadi teel toredaid kingitusi, kuid paraku päris kõike ei tohi pakiautomaadiga saata ja keelatud sisust tekitatud kahjud või kulud tuleb hüvitada paki saatjal.

Näiteks on keelatud posti teel saata kala- ja lihatooteid.
Näiteks on keelatud posti teel saata kala- ja lihatooteid. Foto: pixabay

Käes on pakitarne kõrghooaeg, mil pakimahud kahekordistuvad võrreldes tavaperioodiga. Et murevabalt jõuludele vastu minna, tasub meelde tuletada, milliseid tooteid on keelatud pakiga saata.

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi Triin Parmsoo sõnul on jõulueelne aeg pakitarne kõige kiirem periood ning just sel ajal on oluline meelde tuletada, milliseid tooteid tohib paki teel saata ning milliseid mitte. Paraku on see just ka kõige tihedam aeg, mil üritatakse saata ka keelatud kaupa.

Jõuluperioodil tuleb ka meil aeg-ajalt ette üllatusi keelatud saadetiste näol. Tihemini üritatakse jõuluks lähedastele sularaha või kiiresti riknevaid toiduained saata. Harvemini ka näiteks pürotehnikat aastavahetuseks - need on kõik keelatud saadetiste nimekirjas ja kullerfirma selliste pakkide eest ei vastuta,

selgitas Parmsoo ning lisas, et vastavate saadetiste hulka kuuluvad nii kulleriga kui ka pakiautomaadist teele pandud pakid.

Parmsoo sõnul on keelatud saadetiste nimekiri pikk ning on koostatud lähtudes teenuse turvalisusest. „Smartpost Itellal on õigus keelatud sisuga saadetiste edastamine peatada ning hävitada kõik pakid, mis on ohtlikud meie töötajate või kolmandata isikute tervisele, varale, keskkonnale või teistele saadetistele. Turvalisuse huvides kontrollitakse saadetiste sisu pisteliselt." Ta lisas, et keelatud saadetistega tekitatud kahjud või kulud tuleb hüvitada paki saatjal.

Nimekiri toodetest, mida on posti teel keelatud saata:

• Kiiresti riknevad toiduained (näiteks kala- ja lihatooted)
• Radioaktiivsed, lõhke-, söövitavad (sh. aku), mürk-, tuleohtlikud, külmakartlikud ained
• Raha, käibel olevad mündid, väärtpaberid, obligatsioonid, väärismetallid ja -kivid
• Narkootilised ja psühhotroopsed ained
• Laskemoonad ja relvad
• Magnetid
• Vastava pakenduseta teravad esemed
• Elustaimed, -loomad, -linnud, -kalad
• Vedelikuga täidetud anumad, mis ei ole lekkimiskindlalt suletud ja purunemiskindlalt pakendatud
• Dokumendid, sealhulgas isikut tõendavad dokumendid, reisidokumendid, eristaatust andvad load või dokumendid

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!