26.09.2023 Teisipäev

Kallas BBC-le: olen tagasiastumisele mõelnud

Peaminister Kaja Kallase tunnistas Suurbritannia Rahvusringhäälingule (BBC) antud intervjuus, et ta on tagasiastumisele mõelnud, kuid seda tehes ei suudaks ta end enam kaitsta, kirjutab Eesti Rahvusringhääling (ERR).

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: erakogu

"Aga ma ei ole midagi valesti teinud, minu positsioon on täpselt sama, mis enne ja selle tõestuseks on ka see, et mu abikaasa müüs oma osaluse maha kohe, kui see avalikuks tuli," selgitas Kallas Briti saatejuhile, põhjendades skandaali argumentidega, mis on Eesti ajakirjanduses korduvalt kõlanud.

Ajakirjaniku viitele, et Eesti inimestele võiks tunduda vähetõenäoline, et peaminister ärisidemetest midagi ei teadnud, märkis Kallas, et ta ei ole näitleja ega poleks vastasel juhul ka nii tulihingeline Ukraina toetaja, kes rõhutab moraalsele kompassile.

 Peaministri tagasiastumist soovivaid küsitlusuuringuid nimetas Kallas poliitikaks. "Aga kui see ümber pöörata ja vaadata uuringuid, kus küsitakse, keda te toetaksite peaministrina, siis on minu toetus alati olnud 30 protsendi ümber. Seega ei ole see ju oluliselt muutunud, ega ju?" küsis Kallas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference