24.05.2023 Kolmapäev

Jäätmehoidla põlengust saastunud õhku hinganud pöördusid haiglasse

Terviseameti andmetel sattus Tallinna Suur-Sõjamäe jäätmehoidla põlengus õhku erinevaid toksilisi aineid, mille sissehingamise tõttu on osa inimesi pöördunud haiglasse.

Kuigi põlengu aktiivne faas on möödas, soovitab terviseamet põlengu piirkonnas võimalusel püsida siseruumides, hoida aknad ja uksed suletult.
Kuigi põlengu aktiivne faas on möödas, soovitab terviseamet põlengu piirkonnas võimalusel püsida siseruumides, hoida aknad ja uksed suletult. Foto: Jasper Lina

Põlengu suurim otsene mõju tervisele oli põlengu algusfaasis ja ohualas viibijatele, kui välisõhku eraldus kõrgemates kontsentratsioonides saasteaineid. Terviseametile teadaolevalt on haigla poole pöördunud üksikud inimesed, kes kurdavad pearingluse ja üldise halva enesetunde üle.

Avatud õhus toimuvate põlengute puhul ei lendu õhku sellises ulatuses ohtlikke aineid, mis tekitaksid tõsiseid mürgistusjuhtumeid, kuid saastunud õhu sisse hingamine võib tekitada halba enesetunnet.

Kuigi põlengu aktiivne faas on möödas, soovitab terviseamet põlengu piirkonnas võimalusel püsida siseruumides, hoida aknad ja uksed suletult. Sportimiseks või teisteks välisõhu tegevusteks tuleks valida alternatiivne piirkond, kuni päästeamet on olukorra lahendanud. 

Põlengu piirkonna lähistel autoga sõites tuleks kasutada autos õhukonditsioneeri siseringluse režiimi. Lähedal asuvate asutuste töötajatel soovitab terviseamet võimalusel töötada kodukontoris.

Mürgistuskahtluse korral saab ööpäevaringselt abi terviseameti mürgistusinfoliinilt 16662. Üldiseid juhiseid annab riigiinfo telefon 1247.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!