15.03.2020 Pühapäev

Eriolukord ei peata kohtute tööd

Kohtud annavad teada, et esmaspäevale planeeritud istungid toimuvad, kui ei ole teada antud teisiti – eriolukord ei anna alust õigusemõistmist peatada ega jätta kohtusse ilmumata sellest teavitamata. Kui menetlusosalised on haiged või neil on kahtlus, et nad on viirusekandjaga kokku puutunud, tuleb sellest kohtule koheselt teada anda.

Kohtud tööd ei katkesta.
Kohtud tööd ei katkesta. Foto: Pixabay

Kohtutes võidakse inimestelt küsida nende tervisliku seisundi ja äsjase reisimise kohta. Kui kohtusse kutsutu hinnangul võib istungile ilmumine tema tervist ohustada, peab ta sellest samuti kohut koheselt teavitama ning oma hinnangut põhjendama.

Edaspidi vaatab kohus kõik üksikjuhtumid üle ning otsustab, kas pidada istung kohtusaalis, minna üle kirjalikule menetlusele või kasutada istungi pidamiseks digitaalseid lahendusi.

Esmaspäeval annab kohtute haldamise nõukoda oma täpsemad juhised lähiaja kohtupidamise kohta, millest teavitatakse operatiivselt ka avalikkust.

Alates esmaspäevast on kõigi kohtumajade kantseleid avatud tööpäevadel vahemikus kella 9–13. Kohtute infotelefonid töötavad tavaajal, ning need on leitavad kohus.ee lehelt.

Kohtud paluvad, et inimesed esitaksid kohtule dokumente eelistatult elektrooniliselt, e-posti teel või jätaksid need kohtumaja postkasti, vältides kantseleisse kohaletulekut. Kohus vaatab esitatud dokumendid läbi ja võtab vajadusel inimesega ise ühendust. Samuti saab paluda ka dokumendi väljastamist elektroonselt või posti teel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255