18.02.2016 Neljapäev

Eesti Panga muuseum kutsub tähistama vabariigi aastapäeva

Eesti Panga muuseum kutsub 24. veebruaril inimesi tähistama Eesti Vabariigi 98. aastapäeva, korraldades sel puhul külalistele oma majas ringkäigu.

Eesti Pank kutsub 24. veebruaril oma maja uudistama
Eesti Pank kutsub 24. veebruaril oma maja uudistama Foto: PM

24. veebruaril 1918 tuli Eesti Panga hoones kokku Ajutine Valitsus, kes koostas Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti ja pani sellega aluse Eesti Vabariigi sünnile.

Ajaloolisele hoonele Estonia puiesteel 13 paigutatakse vabariigi aastapäeval puhul tahvel iseseisvusmanifestiga. Muuseumis on ainult sellel päeval külalistele vaatamiseks väljas Nikolai Kalmakovi ajalooline maal „24. veebruar 1918“.

Muuseum on avatud kella 9–14. Kell 10.30 toimub Märt Karmo juhendamisel ringkäik muuseumis ja õues ajalooliste hoonete ümber. Kell 13 tehakse muuseumis ekskursioon ka vene keeles.

Muuseumi lahtioleku ajal on laste jaoks avatud joonistamis- ja meisterdamisnurk ning pidupäeva puhul pakub muuseum ka teed ja pirukaid.

Muuseumi külastamine ja ekskursioonidest osavõtt on tasuta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!