16.04.2019 Teisipäev

Eesti ja Portugal hakkavad e-retsepte vahetama

Eesti ja Portugal sõlmivad teisipäeval vastastikuse mõistmise memorandumi, millega lepitakse kokku e-retseptide vahetamise alustamises ja e-tervise alase koostöö tugevdamises riikide vahel.

Allkirjastamine toimub president Kersti Kaljulaidi riigiviisidi raames, Eesti nimel kirjutab memorandumile alla ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Alates möödunud aasta jaanuarist saavad Soome patsiendid kasutada oma koduriigis väljastatud digiretsepti ka Eesti apteekides ja osta ravimeid, mida arst on neile Soomes elektrooniliselt välja kirjutanud.

E-tervise digiteenuste taristuga on liitunud 22 Euroopa Liidu liikmesriiki, kes peaksid alustama digiretseptide ja patsientide haiguslugude kokkuvõtete vahetamist eeldatavasti 2021. aasta lõpuks. Kümme liikmesriiki, sealhulgas Soome, Eesti, Tšehhi Vabariik, Luksemburg, Portugal, Horvaatia, Malta, Küpros, Kreeka ja Belgia võivad alustada selliste dokumentide vahetamist 2019. aasta lõpus.

President Kaljulaidi kahepäevase Portugali visiidi kavas on kohtumised presidendi Marcelo Rebelo de Sousaga, peaminister Antonio Costaga, parlamendi esimehe Eduardo Ferro Rodriguesega ning innovatsiooniminister Mariana Vieira da Silvaga.

Lisaks külastab president Kaljulaid vähiravikeskust Champalimaud, Portugalis tegutsevaid Eesti ettevõtteid Monese ja Pipedrive, Lissaboni mereväebaasi, laevaehitusettevõtet Arsenal do Alfeite ning NATO koolituskeskuses NCIA.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes