TRK 1140x140 ee gif
08.09.2014 Esmaspäev

Haigekassa uuendas ravimiretseptide vaatamise teenust

Haigekassa uuendas ravimiretseptide vaatamise teenust
Haigekassa uuendas ravimiretseptide vaatamise teenust PM

Haigekassa uuendas riigiportaalis ravimiretseptide vaatamise teenust, et igal inimesel oleks võimalik saada ülevaade talle  välja kirjutatud ravimitest ja soetatud ravimite maksumusest. Teenuse eesmärgiks on võimaldada inimestel teha apteegis teadlikke otsuseid ning vähendada kulutusi ravimitele.

Riigiportaalis on igal inimesel võimalik ID-kaardi või mobiil ID-ga süsteemi sisse logides saada kiire ülevaade talle välja kirjutatud ravimite ajaloost ning vaadata retseptide detailinfot.

Märkimisväärse muudatusena on nüüdsest välja ostetud retseptiravimite vaates võimalik näha, kas ja kui palju ületas ostetud ravimi hind kehtestatud piirhinda ning kui palju oleks patsient saanud säästa valides apteegis soodsama hinnaklassiga ent sama toimeainega ravimi. Haigekassa hüvitab ravimite maksumuse kuni piirhinnani ning valides apteegis piirhinnast kallima ravimi, maksab ülejäänud osa patsient. Kui riigiportaali retseptivaatest nähtub, et ostetud ravim ületas haigekassa kehtestatud piirhinda, tasub edaspidi arstilt paluda toimeainepõhise ravimiretsepti väljastamist ning ravimi ostul veenduda, et apteeker pakuks ka soodsamaid alternatiive. Nii on võimalik teadlikke valikuid tehes säästa kulutusi ravimitele.

Lisaks näeb retseptivaates infot ka selle kohta, kas arst on välja kirjutanud ravimi toimeainepõhiselt või on retsept väljastatud kindla tootja ravimile. Toimeainepõhise ravimiretsepti puhul on apteekril kohustus klienti teavitada erinevatest sama toimeainega ravimitest ning nende hinnast, et kliendil oleks võimalik ise otsustada, millise hinnatasemega ravimit ta soovib.

Juhul, kui arst on retsepti väljastanud kindlale ravimile mitte toimeainele, peab keskkonnas olema näha ka arsti lisatud põhjendus. Samuti on seal näha apteekri poolt lisatud kommentaarid.

Riigiportaalis on ravikindlustatutele avatud mitmed erinevad haigekassa teenused, mis võimaldavad saada isikupõhiselt infot ravikindlustuse võimaluste kasutamisest. Lisaks ravimiretseptide infole saab veebikeskkonnas kontrollida ravikindlustuse kehtivust ning tellida Euroopa ravikindlustuskaarti, vaadata oma perearsti ning töövõimetushüvitiste arvestamise andmeid jm. 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes