04.10.2021 Esmaspäev

Ärisektorid mis võitsid enim majanduslikust langusest

2009.aastal tabas maailma korralik majanduslangus, mille järelvõnkeid on siiski tunda siiani. 12 aastat hiljem ning majandus ei ole veel täielikult eelnevast langusest tõusnud, kui pandeemia puhkemine vallandas juba uue. 2020.aasta veebruaris jõudis Corona viirus Hiinast ka Euroopasse ning juba kuu hiljem tuvastati esimene positiivne tulemus ka Eestis. Reaktsioon oli meeleheitlikult ähvardav.
Ärisektorid mis võitsid enim majanduslikust langusest
Ärisektorid mis võitsid enim majanduslikust langusest Foto: RUP

Esimeste nädalate jooksul suleti kohvikud, meelelahutuskohad, casino, ja muu hasartmängu asutused. Haiglad läksid üle plaaniliselt ravilt suletud osakondade peale ning edasi lükati operatsioone, ravisid mida saab edasi lükata. 

Pandeemia ei taandunud siiski esimese aasta jooksul küllaltki palju ning arendama hakati covid viiruse vastaseid vaktsiine. Lootus tekitada karjaimmuunsus kehtib veel siiani. Majanduslikult vajus maailm väiksemasse auku, millest loodeti kergema vaevaga välja ronida. Siiski, olukord intensiivistus küllaltki kiiresti ning majandusega seotud sektoreid tabas taaskord langus ning kriis.

Kui kogu maailma majandus kannatas languse käes, leidus ka harusid ning erasektoreid, mis siiski ka osaliselt võitsid kogu maailma majanduslangusest. Käesolevalt toome välja ärisektorid, mis võitsid enim majanduslikust langusest. 

Meditsiin ja rahandus plaanilise ravi taga

Covid viirus on mõningatel juhtudel surmaga lõppev haigus, mis põhjustab lisaks hingamisprobleemidele ka teisi nähtusi inimkehas. Meditsiiniga seotud asutused pidid hakkama täisvõimsusel tööle ning mõningates riikides ka viimase piirini viidud töökoormusega. 

Meditsiin võitis tänu pandeemiale ja majanduslangusele põhitõel, et investeeringud meditsiiniseadmete tootmisele ja ravi ning ravimite loomisele kasvas ulmelise kiirusega. Meditsiini ei tohiks võrrelda äriga, sest selle eesmärk on inimesi aidata, neid ravida. Kuid kogu meditsiini haru taga on siiski miljardiäri, mis koosneb investeeringutest, maksetest, kuludest ravile, palkadest ning rahalisest kadu protsendist.

Kui siiani olid haiglad ja arstid teinud tööd seadmete ja varudega, mis on algsetel andmetel pandud paika haiglate arenguplaanides, mida koostatakse iga 3 aasta tagant. Majanduslanguse ajal jõustus uus vara loomise põhimõte, millega hakati tootma haiglatele uut varustust ning võimalusi töötada paremates tingimustes.

Idufirmade kasv ning investeeringud

Pandeemia saabumisega saabus ka uus töö tegemise võimalus- kodukontoris töötamine. Kui riigid sulgesid oma piirid ning elanikele kuulutati välja kodust lahkumise keeld, asusid idufirmade loojad ja tööliselt usinamalt tööle uute rakenduste, teenuste ning programmide kallal, mille põhimõte oleks inimkonna aitamine virtuaalselt. Investorid olid selleks ajaks juba ammu suutnud ära otsustada, et kes ees see mees. Idufirmade loojad leidsid võimaluse kontaktide loomiseks välismaa investeerijatega, sest kogu majandus oli languse teel ning intelligentsed ärimehed tegid omale teene, haarates võimalustest mis nende lauale toodi.

Online poed ja kaubandus

Kuigi majanduslangus sundis poode, kauplusi ning meelelahutus kohtasid sulgema, kolis kogu jaekaubandus enda päästmiseks veebimaailma. Interneti teel ostetav kaup ei erine kuidagi sellest, mida müüakse kohapeal. Kuid kui languse ajal varieeruv veebipoodide nimistu kasvas jõudsalt ning tekkis võimalus tarbjal tellida mida iganes hing soovis. Kaubanduse kasv pani

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255