06.04.2018 Reede

Uuring: töötajad usuvad tööandja võimesse palku tõsta

CVKeskus.ee värske küsitluse tulemusel selgus, et enam kui iga teine Eesti töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma ning vaid iga kahekümnes küsitlusele vastanud töövõtja leiab, et tema ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.

„Uurisime kahe Baltikumi riigi ehk Eesti ja Leedu töötajate arvamusi nende tööandjate palgatasemete konkurentsivõime kohta, et selgitada välja, kus on palgasurve tugevam,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt, kes lisas, et praeguse seisuga arvab vaid viis protsenti Eesti töövõtjaist, et palgad tema ettevõttes on konkurentsivõimelised.

„58 protsenti Eestis küsitletud töötajatest arvab, et tööandja on võimeline talle kõrgemat palka maksma. Leedus leidis aga koguni 76 protsenti vastanutest, et tööandja on palgatõusuks võimeline, mis viitab, et palgasurve on Leedus tunduvalt tugevam,“ lisas Auväärt.

Eestis on praegu kriitilisemad sektorid finantsvaldkond, ehitus, kinnisvara, turundus ja müük, kus töötajad tunnetavad võimalust palku tõsta ja ootavad tööandja initsiatiivi. Kõige rahulolematumad on oma ettevõtte palgatasemega transpordi-, logistika- ja tööstus- ning tootmissektori töötajad – vaid üks protsent küsitletuist arvab, et nende ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.

Kõige konkurentsivõimelisemaks hindavad oma palgataset riigisektori töötajad kaheksa protsendiga.

Küsitlusele vastas 2763 töötajat, neist 1334 Eestist, erinevatest töövaldkondadest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes