04.05.2023 Neljapäev

Tööturu-uuring: tööandjate kasvuplaanid ei ole pidurdunud

Värskest CV-Online tööturu uuringust selgub, et 36 protsenti vastanud ettevõtetest plaanivad järgnevatel kuudel töötajate arvu suurendada.  

Uuringust selgus, et kõige aktiivsemalt on hetkel värbamas tootmis- ja kaubandussektor.
Uuringust selgus, et kõige aktiivsemalt on hetkel värbamas tootmis- ja kaubandussektor. Foto: pixabay

Uuringust selgus, et viimastel kuudel on 36 protsenti ettevõtetest oma töötajate arvu pigem kasvatanud ja 39 protsendil on see samaks jäänud, ühtlasi on ka vaade tulevikku üsna optimistlik. Ehkki 40 protsenti organisatsioonidest kavatseb lähikuudel jätkata sama personaliga, kavatseb tervelt 36 protsenti värvata juurde ning töötajate arvu suurendada. 

Nendest organisatsioonidest, kes plaanivad töötajaid juurde palgata, kavatseb 62 protsenti tööle võtta kuni viis lisainimest, 15 protsenti kaalub 6-20 töötaja värbamist ja tervelt kaheksa protsenti organisatsioonidest soovib tööle võtta enam kui 20 lisainimest. Uuringust selgus, et kõige aktiivsemalt on hetkel värbamas tootmis- ja kaubandussektor.

Hoolimata raskest majanduslikust olukorrast on endiselt suur nõudlus spetsialistide ja oskustööliste vastu, kus nõudlus ületab vabade töökäte arvu. Uuringus selgus, et 62 protsenti plaanib töötajaid värvata just spetsialisti ametikohtadele, oskus- või lihttöölisi plaanib palgata 46 protsenti vastanutest ning 28 protsenti ettevõtetest plaanib värvata teenindus- või müügitöötajaid. 

Uute töötajate palkamise peamisteks põhjusteks on ettevõtte tegevuse laiendamine ja töömahu suurendamine 63 protsendiga. 29 protsenti vastanutest mainis, et ettevõttes luuakse uusi rolle ning sama suur protsent mainis, et põhjuseks on personali voolavus. 

“Tööturg püsib hoolimata heitlikust ajast tugev ning kuigi olukord on ebakindel, näeme tööandjates pigem optimismi. Ka tööotsijate vaates on olukord stabiilne, sest nõudlus spetsialistide ja oskustööliste järele on suur ning ettevõtted otsivad aktiivselt tööjõudu, mis annab tööotsijale võimaluse leida just endale sobiv töökoht,” sõnas CV.ee turundusjuht Karla Oder. 

Kokkuvõtvalt näitab uuring, et olenemata heitlikust ajast on tööturg tugev ja ettevõtted optimistlikud ning plaanivad jätkata töötajate arvu suurendamist erinevatel ametikohtadel.  

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255