08.09.2022 Neljapäev

Uuring: kaugtöö peamiseks miinuseks peetakse töö ja eraelu segunemist

Eestis sel suvel läbi viidud Norstati uuringus tõi 63 protsenti vastajatest välja, et näeb kaugtöö suurima miinuspoolena töö ja eraelu piiride segunemist.

Töö on laialdaselt koduseinte vahele kolinud.
Töö on laialdaselt koduseinte vahele kolinud. Foto: pixabay

Selle kõrval olid vastajatele olulised ka muud tehnilised küsimused, nagu keskendumisraskused, ergonoomilise töökeskkonna puudumine või puudulik tehnika, kuid nende tähtsus jääb uuringus tunduvalt madalamaks, teatas Huawei Eesti.

"Oleme aastaid rääkinud tasakaalu saavutamise vajadusest, kuid see pole tõenäoliselt võimalik. Pigem peaks seadme eesmärgiks harmoonia saavutamise," märkis Testlio üks asutajatest, Kristel Kruustük ning selgitas, et paljuräägitud tasakaalu saavutamine tähendab, et tähelepanu jaguneb võrdselt kõige olulise vahel, kuigi püüdlus seda saavutada tekitab sageli palju stressi. 

Töö ja arvutis toimetamine on tõesti suuresti koduseinte vahele jõudnud. Seda näitab ka Norstati uuring, mille põhjal kasutab vaid 4 protsenti eestimaalastest arvutit ainult töö juures – üle poolte vastanutest peab kasutama arvutit väljaspool tavapärast töökeskkonda kas mitu korda nädalas või koguni iga päev.

Kruustük tõdeb, et viimased kaks ja pool aastat kaugtöö vormis toiminud Testlio 200 töötajat ligi 30 riigist on suutnud jätkata ettevõtte edu tänu kohandatud igapäevapraktikatele.

"Töö ja eraelu piiri seadmine kujunebki suurimaks probleemiks siis, kui puudub füüsiline keskkonnamuutus. Samas saab seda lahendada endale eraldi töötamise jaoks ruumi loomisega – usun, et kõigil kodust töötajatel on välja kujunenud kindel koht, kuhu nad peamiselt ainult tööd tegema lähevad. Ühtlasi näeme oma ettevõttes, et inimestele meeldib kodus töötamisega kaasnev vabadus ja aeg, mis tekib näiteks transpordi arvelt ning mida saab kasutada pere ja sõpradega aja veetmiseks või hobidega tegelemiseks," lisas Kruustük.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255