gif Company 930x140 ee

 

28.10.2016 Reede

Uuring: iga neljas töövõtja teeb ületunde tasu saamata

Tööportaali CV Keskus.ee värske küsitlus näitab, et iga neljas Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata.

Uuringu järgi teevad ületunde 45,1% töötajatest ning neist omakorda 42,5% ei saa tehtud ületundide eest lisatasu.

„Võrreldes kahe aasta taguse küsitluse tulemustega on siiski ületunde tegevate töötajate arv veidi vähenenud – 2014. aasta septembris korraldatud küsitluse andmetel tegi toona ületunde 63,4% vastanuist, neist 56,6% tasuta,“ ütles CV Keskuse Baltimaade kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

„Arvestades kasvava tööjõupuudusega, võib lähiaastatel tööandjate poolne surve lisatööle tugevneda. Töökäte puudumisel tehakse ettevõtetes ümberkorraldusi eesmärgiga muuta töökorraldust efektiivsemaks, kuid tööjõupuudus tõstab ka olemasolevate töötajate töökoormust,“ lisas Auväärt.

Ületunnitööle on kõige avatumad noored, alla 29-aastased töövõtjad, kes küsivad tehtava lisatöö eest ka tunduvalt julgemalt tasu – 67,1% kuni 29-aastastest töötajatest väitsid, et nende tehtud ületunnid on tasustatud.

„Huvitava tendentsina on ületundide tasustamises märgata ka soolist lõhet, kus mehed on ületunnitööle veidi avatumad kui naised, kuid küsivad samas selle eest ka tunduvalt julgemalt lisatasu – ületunnid tasustatakse 63,5% meestest ja 52,2% naistest,“ rääkis Auväärt.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes