18.05.2020 Esmaspäev

Töötute arv kasvab

Eilse seisuga oli töötukassas töötuna arvel 50 137 inimest ja registreeritud töötuse määr on 7,7 protsenti, töötute arv kasvas nädalaga 647 inimese võrra. 

Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate üheksa asutust, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 256 töötajat.
Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate üheksa asutust, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 256 töötajat. Foto: pixabay

Eelmisel nädalal lisandunud uutest registreeritud töötutest 30 protsenti olid oma viimaselt töökohalt koondatud, mida on vähem kui eelnevatel nädalatel, teatas töötukassa. 

Registreeritud töötuse määr oli 17. mai seisuga 13,1 protsendiga kõrgeim Ida-Virumaal ja 4,7 protsendiga madalaim Hiiumaal. Näitajad nädalaga ei muutunud. 

Alates eriolukorra väljakuulutamisest 12. märtsil on registreeritud 21 781 uut töötut, töötuna arvelolek on samal ajal lõppenud 8357 korral. Kokkuvõttes suurenes registreeritud töötute arv eriolukorral 13 424 inimese võrra.

Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate üheksa asutust, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 256 töötajat.

Neli teadet on seotud Narvas tegutseva Saksamaa ettevõtja Miroslaw Pienkowskiga, kelle ettevõtted on spetsialiseerunud titaanist meditsiinitoodete valmistamisele. Töötukassale esitatud andmete kohaselt koondavad need neli ettevõtet kokku 157 töötajat.

Töötasu hüvitise saamiseks esitatud avalduste arv on hakanud langema, mistõttu võib eeldada, et suurem osa aprillikuu töötasu hüvitiste taotlejatest on oma avalduse esitanud. Töötasu hüvitist on määratud 15 489 asutuse 121 627 töötajale, sealhulgas 94 343 inimest on saanud hüvitist ühe kuu eest ning 27 284 inimest on saanud hüvitist kahe kuu eest. Määratud hüvitiste kogukulu on 136,2 miljonit eurot. 

Ettevõtete nimekiri, kelle taotlused on rahuldatud, on leitav töötukassa lehelt.

Töötukassa esindused on 18. maist taas avatud. Kuna viiruseoht püsib, palub töötukassa avaldusi esitada e-töötukassa, e-kirja või telefoni teel. Nõustamine toimub e-töötukassa ning telefoni teel, vajadusel lepib nõustaja kokku silmast-silma kohtumise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes