08.03.2019 Reede

Töötus väheneb hoogsalt

Möödunud aasta augustis avaldas statistikaamet pressiteate, mille kohaselt vähenes töötus Eestis hoogsalt. 2018. aasta II kvartalis oli töötuse määr 5,1 protsenti, tööhõive määr 68,2 protsenti ning tööjõus osalemise määr 71,9 protsenti. Seega oli töötuse määr koguni viimase 10 aasta madalaim.

Keijo Lindeberg, vandeadvokaat. Evelina Šegai, Advokaadibüroo Lindeberg jurist
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat. Evelina Šegai, Advokaadibüroo Lindeberg jurist Foto: Advokaadibüroo Lindeberg

Võrreldes 2017. aasta II kvartaliga, mil töötute arv oli suhteliselt suur, on lõppeva aasta töötuse määr 1,9 protsendipunkti väiksem.

Seoses töötuse vähenemisega suurenes ka vanemaealiste aktiivsus tööturul. Selle kohta avaldas statistikaamet 2018. aasta novembris pressiteate, mille kohaselt tööhõive ja tööjõus osalemise määr on kõrgemad isegi buumiaastatega võrreldes ning vanemaealiste tööhõive on rekordiliselt kõrge. Vanemaealiste tööhõive määr kasvas 2018. aasta III kvartalis 59,1 protsendini, mis on selle sajandi kõrgeim, ning vanemaealiste tööjõus osalemise määr oli 61,3 protsenti ja töötuse määr 3,6...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes