30.12.2020 Kolmapäev

Töötukassa tegi ettepaneku toetada ettevõtjaid 16 miljoni euroga

Eesti Töötukassa nõukogu tegi valitsusele ettepaneku maksta Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele piirangute perioodi eest kompensatsiooni; toetuse kulu on ligikaudu 16 miljonit eurot.

Kompensatsiooni saavad ettevõtted ei tohi ühe kuu jooksul alates toetuse saamisest töötajaid koondada.
Kompensatsiooni saavad ettevõtted ei tohi ühe kuu jooksul alates toetuse saamisest töötajaid koondada. Foto: pixabay

Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütles pressiteate vahendusel, et ettepanek läheb nüüd valitsusele arutamiseks. Täpsem info, kellele makstakse, millal makstakse ja millal saab taotleda, lepitakse ameti teatel kokku tuleval nädalal töötukassa nõukogu koosolekul.

Ettepaneku kohaselt makstakse kompensatsiooni neile Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele, kelle tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt perioodil 2020. aasta 28. detsember kuni 2021. aasta 17. jaanuar märkimisväärselt häiritud.

Kompenseeritakse piirangutest tekkivad tööjõukulud. Esitatud kava kohasel makstakse tööandjale kompensatsiooni nende töötajate eest, kelle töökoha asukoht on 2020. aasta 22. detsembri seisuga töötamise registri kohaselt Harju või Ida-Viru maakonnas.

Tööjõukulud kompenseeritakse tööandja novembrikuu Harjumaa ja Ida-Virumaa töötajate palgakulu põhjal. Kompensatsioon kantakse tööandjatele pangakontole ja on ette nähtud töötajatele palga maksmiseks.

Kompensatsiooni saavad ettevõtted ei tohi ühe kuu jooksul alates toetuse saamisest töötajaid koondada.

Kompensatsiooni makstakse neile tööandjatele, kes toimetavad piirangutest puudutatud valdkondades, näiteks majutus- ja toitlustusettevõtted, spordiobjektid, huvitegevus, täiendkoolitus ning kultuur.

Valitsusele esitatud ettepaneku kohaselt makstakse kompensatsiooni neile, kel ei ole maksuvõlga või see on ajatatud. Iga tööandja kohta makstakse toetust kuni 180 000 eurot.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes