08.07.2022 Reede

Töötukassa statistika: massiivset koondamislainet praegu näha ei ole

Töötukassa andmeil on tänavu juunis ja juulis esitatud kokku 15 esmase koondamise teadet, mis puudutavad kokku 402 inimest, ligilähedases suurusjärgus 2019. aasta juuni-juuliga mil esitati 11 teadet, mis puudutasid ligikaudu 550 koondatavat. 

Töötukassale peab teatama, kui asutus kavandab kollektiivset koondamist.
Töötukassale peab teatama, kui asutus kavandab kollektiivset koondamist. Foto: töötukassa

2020. aasta juunis ja juulis, koroonaaegse koondamislaine ajal, oli teateid 29 ja koondatavaid ligi 1200, teatas töötukassa BNS-ile. 

Suurim koondaja tänavu suviste teatajate seas on Transcom Eesti, kes planeerib töömahu vähenemise tõttu koondada 121 inimest. Ligi kolm korda vähem, 46 inimest, kavatseb esmase teate järgi koondada Sutherland Global Services. Koondamise taga on ettevõtte kliendi otsus oma töö ümber korraldada ja loobuda osaliselt Sutherlandi teenustest. 

43 inimest on kavas ettevõtte likvideerimise tõttu koondada aurukatelde tootjal Clyde Bergemann Eestil ning 42 inimest koondatakse pankroti tõttu toitlustusettevõttes Freshfood OÜ. Starship Technologies koondab esmase teate järgi rahvusvahelise töömahu vähenemise tõttu 37 inimest ja landitootja Rapala Eesti samal põhjusel 35 inimest. 

Väiksem koondamine on kavas ka Rakvere Gümnaasiumis, kus koondatakse põhikooliks ümberkorraldamise tõttu 12 inimest, samuti on koondamised kavas Saku Valla Spordikeskuses, Tallinna Spordihallis ning OÜ-s Sõmeru Perearst. 

Litsenseerimistegevuste haldamise teenust pakkuv idufirma Brainbase planeerib koondada seitse inimest, samuti seitse on kavas koondada ehitusettevõttel Santeh-Ehituse OÜ-l ning arvutite jaemüüjal Spelhem OÜ-l. Põllumajandusettevõte Aed&Vili OÜ kavatseb koondada kuus inimest.

Ehitustarkvara ettevõtel Remato Solutions on kavas koondada 14 inimest, neist seitse müügi ja turunduse osakonna sulgemise ning tarkvaraarenduse mahu vähendamise tõttu. 

Töötukassale peab teatama, kui asutus kavandab kollektiivset koondamist. Peale esmase teate esitamist toimuvad konsultatsioonid ja läbirääkimised, mille käigus võib koondatavate arv muutuda. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!