TRK 1140x140 ee gif
28.12.2016 Kolmapäev

Tööinspektsioon kontrollis, kas poemüüjad saavad piisavalt puhkepause

Tööinspektsioon kontrollis kaubanduskeskuste 59 väikepoe ja esinduse töötingimusi ning tegi neist 16 kohta ettekirjutusi.

Kaubanduskeskustes asuvate väikepoodide ja esinduste kontrolli ajendasid läbi viima vihjed tööinspektsioonile, et töötajatel ei lubata istuda isegi siis, kui poes pole kliente, teatas inspektsioon.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul peitub aga tööga seotud haiguste üks põhjusi just pikalt püstijalu töötamises. "Pikk puhkepausideta töö, sundasend ja pidev seismine koormab enim jalgu ja selga. Kontrollisime, kas töötajad saavad töökohal istuda ja teha puhkepause," ütles ta.

"Tuletame ka töötajatele meelde, et kui töö nõuab pikalt seismist, valige endale sobivad jalanõud, mis jalgu toetaksid. Kõrged kontsakingad või vastupidi, madala tallaga kingad pole mõistlik valik, kui peate kaheksa tundi valdavalt seistes töötama," sõnas ta.

Sihtkontroll näitas, et üldiselt saavad kaupluste klienditeenindajad puhkepause võtta. Istumisvõimalus puudus kaheksas kontrollitud kaupluses. Tervelt 78% väikekaupluste töötajatest ei olnud aga käinud tervisekontrollis. Samas kurtsid üle poole töötajaist valusid seljas, jalgades ja kätes.

Tööinspektsioon soovitab kaubanduskeskuste väikekaupluste tööandjatel hinnata riske ning arvestada pidevast püstijalu töötamisest tekkivaid terviseriske. Liigkoormuse vältimiseks tuleks hoida vahetused kaheksatunnistena. Töötajatel tuleb võimaldada võtta puhkepause ka tihedatel tööperioodidel. Samuti tuleb korraldada töötajate tervisekontroll ning järgida töötervishoiuarsti soovitusi.

Inspektorid külastasid sihtkontrolli käigus juhuvalikuga valitud kauplusi Harjumaal, Idu-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes