04.03.2021 Neljapäev

Tööinspektsioon kontrollib ettevõtete panust koroona vastu võitlemisel

Tööinspektsioon kontrollib nii Covid-19 seire kui tavapärase järelevalve käigus, mida ettevõtted on teinud, et pidurdada koroonaviiruse levikut töökeskkonnas, kirjutab Postimees. 

Inspektsiooni sõnul on kõige kehvemini on Covid-19 meetmeid rakendanud ehitussektor.
Inspektsiooni sõnul on kõige kehvemini on Covid-19 meetmeid rakendanud ehitussektor. Foto: pixabay

Inspektsioon tegi kontrolle küll juba varemaltki, aga kokkuvõtteid Covid-19 levikut takistavate meetmete kontrollis töökeskkonnas hakati tegema 2020. aasta teises pooles.

«Kui kevadel oli segadust palju ning tööandjad küsisid sageli nõu, kuidas viiruse levikut pidurdada, siis sügiseks oli arusaamine oluliselt kasvanud,» selgitas Postimehele tööinspektsiooni meedianõunik Kristel Abel.

«Tööandjad olid juba paigutanud kättesaadavasse kohta desovahendeid, töö oli sageli ümber korraldatud nii, et vähendada kontakte inimeste vahel. Samas sattusime veel detsembriski töökohtadele, kus viiruse levikust poleks nagu kuuldudki või oli meetmeid rakendatud vaid niiöelda moe pärast või inspektori rõõmuks,» lausus Abel.

Ta tõi ka näite, kuidas üks desovahend oli paigutatud töökoja tagaossa.

Abeli sõnul on suur probleem selles, et meetmeid ei rakendata läbimõeldult ja terviklikult.

Näiteks on desovahend olemas ja palutakse hoida töökohal distantsi, ent puhkeruumis kohtuvad kolleegid erinevates osakondadest,

nentis Abel.

«Samas tuleb ettevõtteid siiski kiita, valdavalt võetakse asja ikka tõsiselt – kõik, kelle töö vähegi lubab on saadetud kaugtööle, tööprotsesse on ümber kujundatud, kasutusel on isikukaitsevahendid, puhkeruumides viibimist on reguleeritud,» täiendas ta.

Praeguseks on tööinspektsioon järelevalvega hõlmanud 969 ettevõtet ning neis asuvat 29 825 töötaja töökohta. 85 protsenti ettevõtetes on Covid-19 meetmed rakendatud. Inspektsiooni sõnul on kõige kehvemini on Covid-19 meetmeid rakendanud ehitussektor.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255