23.08.2018 Neljapäev

Toidutööstus Salvest tööjõupuudust praegu veel ei tunneta

Vaatamata sellele, et enamiku tööandjate hinnangul valitseb Eesti tööjõuturul jätkuvalt tööjõupuudus, ei ole toiduainete käitlemise ja müügiga tegeleval Salvestil praegu probleeme töökäte leidmisel.

Salvesti personalijuhi Alice Ellamiku sõnul ei ole töötajate puudus veel ettevõttele probleemiks. "Teadvustame, et mida rohkem panustame olemasolevate töötajate rahulolu kasvu, seda vähem on meil vaja muretseda selle pärast, kas tipphooaegadel ikka töökäsi jätkub," sõnas ta pressiteate vahendusel.

Personalijuht lisas, et ettevõte on viimastel aastatel leidnud uusi püsivaid töötajaid pigem praktikaprogrammi kaudu ja nende inimeste seast, kes on liitunud meeskonnaga hooajatöötajana, kuid soovivad pärast tipphooaja lõppu edasi tööle jääda.

Seejuures on Ellamiku sõnul olemasolevate töötajate hoidmiseks oluline rakendada mitmeid motivatsiooniprogramme ning pakkuda soodustusi, näiteks sportimistoetust ning soodustusi sööklas ja tehasepoes.

Eesti Tööandjate Keskliidu kvartaalsest tööjõupuuduse mõõdikust ilmnes, et tööjõuturul on endiselt puudus inimestest. Viie aasta taguse ajaga võrreldes on iga vaba töökoha kohta kolm korda vähem töötuid, arvestamata nende elukohta, kvalifikatsiooni või ametikohale vastavust. Seejuures ligi kaks viiendikku tööandjatest peab tööjõupuudust tegevust piiravaks teguriks, teatas liit 22. augustil.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes