24.03.2023 Reede

Taristuehituse liit soovib teetöölisi töölepingu seaduse nimekirja

Eesti Taristuehituse Liit (ESTEL) tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku lisada töölepingu seaduses toodud töötajate nimekirja ka teehoiutöötajad, kuna nende puhul on hooajalisuse tõttu raske kinni pidada seaduses toodud tööaja piirangust.

Teehoid on hooajalise iseloomuga tegevusala.
Teehoid on hooajalise iseloomuga tegevusala. Foto: pixabay

Praegu kehtiva töölepingu seaduse kohaselt võib tervishoiu-, hoolekande-, põllumajandus- ja turismitöötajatel kollektiivlepinguga pikendada tööaja arvestusperioodi 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni 12 kuuni. Loetelus ei ole nimetatud teehoiutöötajaid, kelle tööaeg on hooajalisuse tõttu sarnane põllumajandus- ja turismitöötajatega.

Eesti Taristuehituse Liidu juhatuse esimehe Sven Pertensi sõnul on teehoid hooajalise iseloomuga tegevusala, kus töötajate rakendus talvel on kordades madalam kui muul ajal aastast.

„See toob kaasa raskusi kogu teehoiu valdkonna töö planeerimisel. Periooditi on tööd palju, mistõttu töötajatel võivad hooajaliselt tekkida ületunnid ning sellepärast on keeruline pidada kinni tööaja piirangust neljakuulise summeerimisperioodi jooksul,” põhjendas Pertens vajadust teehoiutöötajad töölepingu seaduses toodud loetellu lisada. „Lisaks on teehoid seotud töötamisega objektidel üle Eesti ehk töö asukoht võib olla kaugel töötaja elukohast,” märkis Pertens.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255