16.05.2023 Teisipäev

Taastub koroonaeelne haiguspäevade hüvitamise süsteem

1. juulil jõustuvad seadusemuudatused, mille kohaselt on tööandja kohustatud maksma töötajale haigushüvitist neljandast kuni kaheksanda päevani.

Enne 2023. aasta 1. juulit väljakirjutatud haiguslehtedele kohaldub praegu kehtiv haiguspäevade hüvitamise süsteem.
Enne 2023. aasta 1. juulit väljakirjutatud haiguslehtedele kohaldub praegu kehtiv haiguspäevade hüvitamise süsteem. Foto: pixabay

Töötaja omavastutus on esimese kolme haiguspäeva eest ning haigekassa alustab töövõimetushüvitiste väljamaksmist alates üheksandast päevast. Selline süsteem kehtis Eestis ka kuni 2020. aasta lõpuni. 

1. juulist taastub ka varasem kord, mille kohaselt ei maksustata sotsiaalmaksuga haigushüvitist, mida tööandja maksab töötajale teise kuni kaheksanda haiguspäeva eest ja mis ei ületa töötaja keskmist töötasu. Samuti ei maksustata sellist haigushüvitist töötuskindlustus- ja kogumispensioni maksetega. See tähendab, et kui tööandja maksab vabatahtlikult töötajale haigushüvitist teise ja kolmanda haiguspäeva eest või maksab haigushüvitist seadusest tuleneva 70% asemel näiteks 100% töötaja keskmisest töötasust, siis tuleb selliselt haigushüvitiselt tasuda üksnes tulumaks. 

Enne 2023. aasta 1. juulit väljakirjutatud haiguslehtedele kohaldub praegu kehtiv haiguspäevade hüvitamise süsteem, kus töötaja omavastutus haiguspäevade hüvitamisel on esimene tööpäev, tööandja vastutus teine kuni viies päev ning haigekassa vastutus alates kuuendast haigestumise päevast. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!