16.05.2024 Neljapäev

SEB tutvustab uut palgamakse teenust

Tänapäeva muutuvas ärikeskkonnas on ettevõtetel üha suurem vajadus kiirete ja efektiivsete makseteenuste järele, mis muu hulgas võimaldaksid sujuvalt hallata töötajate palgamakseid.

SEB pakub uut palgamakse teenust.
SEB pakub uut palgamakse teenust. Foto: SEB

Sellest tulenevalt on SEB koostöös maksu- ja tolliametiga välja töötanud palgamakse teenuse, mille eesmärk on pakkuda ettevõtetele mugavat ja turvalist palgamaksete võimalust.

Uus palgamakse lahendus võimaldab ettevõtetel teostada palgamakseid ning deklareerida ja tasuda riigimaksud kiirelt ja mugavalt ühes kanalis ehk SEB internetipangas. Teenus on eeskätt mõeldud väikeettevõtetele ning palgamakse lahendus sisaldub on kõikides SEB äripakettides. 

Teenus pakub mitmeid olulisi eeliseid.

Palgamaksete tegemine toimub reaalajas, võimaldades ettevõtetel tagada oma töötajatele kiired ja õigeaegsed palgamaksed.

Lahendus lihtsustab tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD) esitamist.

SEB tagab, et palgamaksed on alati kaitstud ning töötasu jõuab vaid õigustatud isikuteni. SEB panga professionaalne ja abivalmis meeskond on alati valmis kliente aitama ning lahendama tekkinud küsimusi või probleeme.

SEB ärisegmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul on uus palgamakse teenus oluline samm ettevõtete jaoks, kes hindavad kiirust, turvalisust ning mugavust oma palgamaksete haldamisel. "Meie eesmärk on pakkuda klientidele parimaid lahendusi nende vajaduste rahuldamiseks ning uus palgamakse teenus on selle näide. Nüüdsest saab palgamaksega TSD-le kanda töötasu, dividendide, juhatuse liikme tasu, haigusraha, minimaalse sotsiaalmaksu ning VÕS lepingujärgse tasu väljamakseid," kirjeldas Aljas.

Maksu- ja tolliameti juriidilise isiku teenusejuhi Külli Külm-Kivistiku sõnul on SEB liitumine palgamakse teenusega väga oodatud sündmus. 

„Palgamakseks piisab vaid sellest, et ettevõtte esindajal on e-MTAs volitused deklaratsiooni esitamiseks. Edasi toimub kõik automaatselt, maksed kantakse deklaratsioonile ja deklaratsioon kinnitatakse ilma e-MTAsse logimata ning maksukohustus saab kontaktivabalt täidetud. Sellised uuenduslikud teenused on meie üks olulisemaid prioriteete ja loodame, et tulevikus lisandub neid koostöös erasektoriga ettevõtjate maksukohustuste täitmiseks veelgi,“ lisas Külm-Kivistik.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255