18.03.2021 Neljapäev

Regionaalhaigla kutsub tööandjaid toetama töötajate vaimset tervist

Regionaalhaigla jagab töötajate toimetuleku parandamiseks ja läbipõlemise ennetamiseks  kriisis psühholoogilise esmaabi meeskonna nõuandeid, mida võiksid silmas pidada kõik tööandjad.

Tööandjal on oma töötajate stressijuhtimise, pingete märkamise ja vaimse tervise esmaabi juures äärmiselt suur roll, millega tuleb teha pidevat ja süsteemset tööd.
Tööandjal on oma töötajate stressijuhtimise, pingete märkamise ja vaimse tervise esmaabi juures äärmiselt suur roll, millega tuleb teha pidevat ja süsteemset tööd. Foto: pixabay

Regionaalhaigla kliinilise psühholoogi Marko Neeme sõnul on töötajate vaimse tervise toetamine pandeemia tingimustes äärmiselt oluline – eriti tervishoiusektoris, aga ka kõigis teistes valdkondades.

"Praeguses raskes olukorras on väga tavaline, et töö ja igapäevategevustega toimetulek on muutunud liiga raskeks, keskendumine on häiritud, tekib palju muremõtteid ja ülemäärast ärevust," selgitas Neeme. "Kui varasemalt said haigla töötajaid tuge meie psühholoogidelt, hingehoidjatelt või ka majavälistelt partneritelt, siis möödunud kevade eriolukorra ajal tõime töötajate vaimse tervise toetamiseks kokku ka psühholoogilise esmaabi meeskonna."

Regionaalhaiglal on käesoleval aastal plaanis töötajate toimetuleku parandamiseks ja läbipõlemise ennetamiseks õpetada igas osakonnas välja üks psühholoogilise abi väljaõppega töötaja, kes tunneks ära kriitilised intsidendid ja abivajajad, ning tõsta juhtide teadlikkust psühhosotsiaalsetest ohuteguritest ja nende rollist töökeskkonna kujundamisel.

Plaanime koostöös kolleegidega luua igale osakonnale ka üksuse spetsiifikat arvestava kriisiplaani, laiendada vaimse tervise toetamiseks koolitusvõimaluste pakkumist, jagada temaatilist info- ja videomaterjali,

ütles regionaalhaigla töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnajuht Kristel Oha.

Tööandjal on oma töötajate stressijuhtimise, pingete märkamise ja vaimse tervise esmaabi juures äärmiselt suur roll, millega tuleb teha pidevat ja süsteemset tööd.

Regionaalhaigla kliiniliste psühholoogide ja vaimse tervise õdede videod, soovitustega stressi ja pingete maandamiseks ning läbipõlemise ennetamiseks, on kõigile kättesaadaval regionaalhaigla kodulehel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!